To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mistrzowskie rekordy Lucyny Kornobys

Mistrzowskie rekordy Lucyny Kornobys

Z udziałem ponad 260 zawodników i zawodniczek przeprowadzono w Bydgoszczy mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych. W zawodach, które były kolejnym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy ustanowiono dwa rekordy świata i dwa rekordy Starego Kontynentu. Na podium z „życiówkami” stanęła jeleniogórzanka w barwach Startu Wrocław Lucyna Kornobys.

Sobotnie (9 czerwca) starty rozpoczęła ona od konkurencji pchnięcia kulą. Wynik pani Lucyny 8,70 metrów to nowy, jeszcze nieoficjalny rekord Europy. Do światowego rekordu zabrakło pięć centymetrów. Po południu lekkoatletka z Jeleniej Góry dwoma dalekimi rzutami pobiła rekord świata. Najpierw posłała dysk na odległość 21,76 centymetrów. Potem w czwartej próbie uzyskała rezultat 22,26 cm.

Lucyna Kornobys poprawiła też rekord życiowy w niedzielnym (10 czerwca), konkursie rzutu oszczepem. Wynik 18,81 metrów z 2013 roku jest już nieaktualny. Nowy to 18,86 m.

- Swoje mistrzowskie występy na stadionie Zawiszy uważam za bardzo udane. Mam nadzieję, że w mistrzostwach Europy w Berlinie będzie podobnie – powiedziała nam wielokrotna medalistka krajowego czempionatu.  

LK01.jpg
LK02.jpeg
LK03.jpeg
LK04.jpeg
LK05.jpeg
LK06.jpeg
LK07.jpg
LK08.jpg
LK09.jpeg
LK10.jpg

Komentarze (1)

Lucynko, jesteś Wielka! Cała Jelenia Góra jest z Ciebie dumna:)