Mistrzowie kajakowych slalomów

Reprezentanci leśniańskiej „Kwisy” bardzo udanie, medalowo zakończyli kajakowy sezon. W mistrzostwach Polski młodzików na Dunajcu w nowosądeckiej Wietrznicy startowali zawodnicy z jedenastu klubów krajowych i ze Słowacji. W slalomowej konkurencji kanadyjkowych dwójek C2 Wojciech Fabijański i Patryk Wszoła zajęli drugie miejsce i obronili tytuły wicemistrzów z 2015 roku.

Ten ostatni stanął na brązowym stopniu podium po finałowych zmaganiach w konkurencji kanadyjkowych jedynek C1. Na trzecim miejscu w slalomowej klasyfikacji kajaków kobiet K1 sklasyfikowano Alicję Bulerę. W czołówce MP młodzików (roczniki 2002 – 2004), znaleźli się ponadto Kamil Rękas, Kinga Krzemień i Oliver Sztuba. W punktacji klubowej krajowego czempionatu LUKS „Kwisa” zajął drugie miejsce.

Dobry przykład dał podopiecznym trener Bogdan Sztuba. W rozegranych równolegle w Wietrznicy mistrzostwach Polski weteranów w trzech konkurencjach był najlepszy. Ze złotych medali cieszył się po finałowych slalomach w C1, K1 i C2. Wcześniej szkoleniowiec z Leśnej miał dodatkowe powody do radości i satysfakcji po mistrzostwach Europy juniorów w słoweńskiej miejscowości Solkan. Jego syn, aktualnie zawodnik AZS AWF Kraków, uczeń SMS-u, Kacper Sztuba został mistrzem Starego Kontynentu w slalomie w zespołowej konkurencji kanadyjek dwójek C2 x 3. Indywidualnie w C2 wraz z klubowym kolegą Jakubem Brzezińskim siedemnastoletni Kacper wywalczyli srebrne krążki. Wychowankowi leśniańskiego klubu niewiele zabrakło do podium w kanadyjkowych jedynkach C1. Kacper Sztuba to brązowy medalista mistrzostw świata juniorów 2016 i wielokrotny finalista Pucharu Europy.