Mistrzowie DŚ z MKL „12”

Wychowanek jeleniogórskiego klubu Bartosz Gul swoim najlepszym w tym sezonie wynikiem 14,40 sek. w biegu juniorów młodszych na 110 m ppł. wygrał w Częstochowie eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Trzeci w skoku wzwyż (175 cm) był Norbert Stomal. Jednocześnie z eliminacjami zorganizowano mityng, w którym Wojciech Jardel ustanowił rekord życiowy w biegu na 2000 metrów z przeszkodami (6:11,61 min.).

Aż dziewięć medali, w w tym pięć złotych, zdobyli lekkoatleci z MKL „12” w Bogatyni w mistrzostwach Dolnego Śląska LZS juniorów i juniorów młodszych. W pierwszej grupie wiekowej triumfował płotkarz Tomasz Kołodziejski (110 m ppł.), drugie miejsce zajęli biegacze Michał Miler (800 m) i Wojciech Jardel (1500 m). W młodszej kategorii na najwyższym podium stanęli Aleksandra Jaworska (100 m), Bartosz Gul (110 m ppł.) i dwukrotnie Mateusza Szozda (pchnięcie kulą i rzut dyskiem). Srebrne krążki wywalczyli Łukasz Drzymont i Weronika Tkaczuk (oboje w biegu na 200 m).