To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mistrzostwa Polski w kajak polo w Leśnej

Mistrzostwa Polski w kajak polo w Leśnej

Przez najbliższe trzy dni (21 do 23 lipca), w Leśnej odbędą się widowiskowe mecze piłki kajakowej i kajakowy slalom. Swoje umiejętności zaprezentują najmłodsi (nawet 4-letni adepci kajakarstwa górskiego) i najstarsi zawodnicy. To medaliści prestiżowych imprez krajowych i międzynarodowych. Zawody organizuje leśniański LUKS „Kwisa”.

W piątek, 21 lipca, od godziny 14 na górskiej rzece Kwisie przy odlewni Baworowo dzieci i młodzież rozpoczną zmagania w slalomie w ramach dziesiątego Memoriału im. Irka Kielera. Rywalizacja weteranów następnego dnia, w sobotę, 22 lipca, również od godziny 14.

W sobotę i w niedzielę (finały), 22 i 23 lipca, od godzin rannych na miejskim basenie przy ulicy Polnej w Leśnej odbędą się mistrzostwa Polski weteranów w kajak polo oraz ogólnopolski turniej dzieci i młodzików w tej samej dyscyplinie sportu o puchar prezesa klubu „Kwisa”.

Trzydniowe zawody obejrzy 12-osobowa reprezentacja Polski, która wybrała obiekty w Leśnej na ostatnie treningowe zgrupowanie przed The World Games Wrocław 2017, czyli Światowymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. Kajakarze w barwach biało – czerwonych w kajak polo zagrają z sześcioma najlepszymi drużynami świata. Polacy wyjadą znad Kwisy do Wrocławia dopiero w środę, 23 lipca.

W kadrze narodowej Polski w kajak polo jest dwóch wychowanków trenera Bogdana Sztuby. Obaj w sierpniu powalczą w Hiszpanii w mistrzostwach świata. Bramkarz Paweł Adamczuk zagra w Młodzieżowych MŚ (do 21 lat), jego kolega klubowy Kamil Rękas w czempionacie U-18.