To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mirosław Czyżykiewicz wystąpi w Jeleniej Górze

Mirosław Czyżykiewicz wystąpi w Jeleniej Górze

Koncert fantastycznego pieśniarza o charakterystycznym głosie - Mirosława Czyżykiewicza już w najbliższa sobotę, 27 lutego, o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Zjawiskowy artysta wspólnie ze swoim zespołem zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty "Odchodzę – Wracam", która miała premierę w listopadzie ubiegłego roku. 

Z początkiem 2015 roku mój przyjaciel Hadrian Filip Tabęcki wybitny kompozytor i muzyk, od lat kierownik muzyczny takich moich autorskich projektów jak „Ave”1999, „Allez”2005, „Ma cherie”2013, zaprosił mnie do zaśpiewania trochę nietypowej (jak dla mojego repertuaru) piosenki. Pierwsze przymiarki dały jednak pożądany przez autorów efekt i „Serce jest Twoje” z tekstem Leona Sęka z muzyką Tabęckiego, przyprawione talentem aranżacyjnym Witka Cisło, którego Hadrian przy mojej entuzjastycznej aprobacie zaprosił do współpracy, bardzo szybko ujrzało światło dzienne w wersji demo. Przy okazji rozmów podczas pracy powstał pomysł kolegów, że napiszą dla mnie całą płytę. Tak też się stało. Po pół roku systematycznej pracy powstało 13 utworów, kompozycji H.F. Tabęckiego i W. Cisło do tekstów A. Grochowicz, L. Sęka , J. Wołka (w tym wypadku było odwrotnie, co szczególnie mnie wzruszyło - to teksty powstały do muzyki), J. Bończyka (podobnie) W. Byrskiego , M. Zabłockiego i A. Poniedzielskiego oraz (sic) H.F. Tabęckiego i jednej mojej kompozycji do fragmentu poematu „Ba” W. Kassa. Wszystko we wspólnych, misternych aranżacjach moich znakomitych kolegów (ja przemyciłem trzy swoje pomysły).
Płyta szczególna dla mnie poprzez repertuar, lżejszy niż ten, który proponowałem ostatnio.
Ciekawy jestem odbioru tej płyty...
– mówi Mirek Czyżykiewicz.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na piątkowy koncert w jeleniogórskiej filharmonii. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 23 lutego 2016 r.

See video