To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mikołajkowa aukcja obrazów Dariusza Milińskiego

3 grudnia zlicytujemy „Lotnika z Jeżowa” i kolejny obraz z cyklu „Don Kichot z Pławnej”

Grudzień za pasem, wielkimi krokami zbliżają się więc i Mikołajki. Znany artysta Dariusz Miliński od ponad 20 lat razem z rodziną i przyjaciółmi przygotowuje artystyczne Mikołajki dla wszystkich dzieciaków z Pławnej - wsi koło Lubomierza, w której mieszka. To piękna akcja dobroczynna, wprowadzająca mnóstwo radości do nie zawsze barwnej codzienności wielu maluchów. I wspaniała już tradycja bajkowej krainy Zamku Śląskich Legend, do której na szczególny mikołajkowy wieczór ściągają dzieci z całej okolicy. Od lat nasza redakcja wspiera tę szlachetną akcję, organizując specjalną mikołajkową aukcję, z której dochód przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej.

Podczas aukcji licytowane są zawsze obrazy Darka Milińskiego namalowane na tę właśnie okazję. Aukcja jest więc nie tylko okazją do szlachetnego uczynku, ale również - zdobycia wartościowego dzieła sztuki. I być może szansą na niezły interes. Licytujemy bowiem dzieła wziętego twórcy, którego prace od lat sprzedają się znakomicie. A ponieważ nie sposób przewidzieć finału licytacji, może okazać się, że obraz sprzedany zostanie za cenę dużo niższą od jego rynkowej wartości.

Aukcja ma na celu wciągnięcie do szlachetnej zabawy jak najwięcej osób. Jej wynik jest istotny, bo wpływa na skalę hojności „Mikołaja” z Pławnej, ale nie najważniejszy, gdyż bez względu na jej efekt świąteczna impreza u strażnika bajek przygotowywana jest z rozmachem. Oprócz wspólnych zabaw teatralnych i spotkania z Mikołajem, który rozdaje dzieciakom zazwyczaj około 170 paczek, ma być też gorący i słodki poczęstunek oraz pokaz sztucznych ogni. Należy spodziewać się także niespodzianek, bo to, jak bogaty zestaw atrakcji czeka ostatecznie na dzieci, zależy ostatecznie od hojności tych, którzy udziałem w licytacji zechcą wesprzeć akcję artysty. Finał aukcji będzie miał również odzwierciedlenie w nagrodach, jakie otrzymają laureaci konkursu plastycznego dla dzieci z wiejskiej szkoły w Pławnej, ogłoszonego, podobnie jak przed rokiem, przez Darka Milińskiego.
Z myślą o tych, którzy chętnie biorą udział w aukcji, ale z bólem serca zmuszeni są wycofać się z niej, gdy cena poszybuje w górę, przekraczając ich możliwości finansowe, podobnie jak przed rokiem postanowiliśmy zlicytować dwa obrazy pędzla Dariusza Milińskiego!
Pod młotek idzie tym razem „Lotnik z Jeżowa” (olej na płótnie formatu 50x60 cm) oraz nieco mniejszy, ale równie ciekawy, kolejny obraz z cyklu „Don Kichot z Pławnej” (olej na płótnie formatu 30 x 30 cm). Oba obrazy oprawione są w efektowne drewniane ramy zdobione ręcznie ręką artysty.
Oba obrazy Darka Milińskiego czekają już na nowych właścicieli w naszej redakcji. Zainteresowani udziałem w licytacji mogą obejrzeć je w godzinach pracy biura (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).

Mikołajki organizowane przez gospodarzy Zamku Śląskich Legend w Pławnej odbędą się nie tradycyjnie 6 grudnia, ale dzień później, czyli 7 grudnia. Tylko dlatego, że w niedzielę poświętować będzie można pełniej i dłużej. No i w imprezie udział będą mogli wziąć ze swoimi pociechami rodzice, którzy w sobotę pracują. Żeby zdążyć jeszcze z przygotowaniami, świąteczną aukcję przeprowadzimy telefonicznie, w środę 3 grudnia, w godz. od 10.00 do 15.00. Wszyscy, którzy chcą wziąć w niej udział, muszą wcześniej zgłosić swój akces. Najlepiej telefonicznie - dzwoniąc pod redakcyjny numer 756424420 lub 601572243. Zgłoszenia dokonać można też przez internet, wysyłając e-mail na adres: d.antosik@nj24.pl. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, za pośrednictwem którego kontaktować będziemy się z licytującym.

Do licytacji włączyć można się praktycznie do ostatniej chwili przed jej zamknięciem. Lepiej zrobić to jednak jak najwcześniej, choćby teraz. Kolejność zgłoszeń decydować będzie bowiem o kolejności, w jakiej dzwonić będziemy do licytujących z pytaniami o ich propozycje cen. Osoby, które zgłoszą się jako pierwsze do licytacji jednego z dwóch obrazów, rozpoczynać będą aukcję z ceną wywoławczą. Cena wywoławcza „Lotnika z Jeżowa” to 500 zł, a „Don Kichota z Pławnej” - 300 zł. Minimalne postąpienie w trakcie licytacji w przypadku obu obrazów wynosi 50 zł.

Uwaga! Do każdej z osób, które zgłoszą swój udział w licytacji, zadzwonimy z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Jednocześnie poinformujemy szczegółowo o sposobie przeprowadzenia aukcji przed jej rozpoczęciem.

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej szlachetnej zabawie! Stawką jest bezcenna radość dzieciaków oraz własna satysfakcja z osobistego udziału w dobroczynnej akcji. A jak szczęście dopisze, można przy okazji zdobyć COŚ do powieszenia na ścianie...

Komentarze (1)

Cudny jesteś