To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mercedes z pieczywem wpadł do rowu w Janowicach Wlk.

Mercedes z pieczywem wpadł do rowu w Janowicach Wlk.

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym jak dzisiaj rano wpadły dostawczym mercedesem do rowu w Janowicach Wielkich i dachem uderzyły o drzewo. Obaj mężczyźni byli przytomni. Mieli rozwieźć pieczywo. Policja bada przyczyny wypadku. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze przez jakiś czas.

Do Janowic Wielkich mężczyźni jechali najprawdopodobniej by rozwieźć pieczywo.

- Z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi przy ulicy Świerczewskiego kierowca mercedesa zjechał na pobocze, wpadł do rowu i uderzył dachem pojazdu o drzewo – relacjonowała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Uderzenie było na tyle silne, że znacznie zniszczyło samochód. Wygięta blacha i przewrócony na bok pojazd zablokował mężczyznom drogę ewakuacji, tak że z mercedesa nie mogli się samodzielnie wydostać. Jeden z podróżujących autem przez cały czas oczekiwania na pomoc leżał na koledze.

- W uwolnieniu ich pomogli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1, którzy przy użyciu sprzętu do ratownictwa drogowego wydostali komunikatywne ofiary wypadku – poinformował kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Do szpitala natychmiast zabrały mężczyzn karetki. Kierowca doznał ogólnych obrażeń ciała, a u jego pasażera stwierdzono natomiast złamania. Nie wiadomo czy prowadzący samochód był trzeźwy, wykaże to dopiero badanie w szpitalu.

- W akcji wzięło udział pięciu strażaków z JRG Nr 1 i 2 oraz kilku z OSP Janowice Wielkie – dodał kpt. Andrzej Ciosk.

Przez najbliższe kilkanaście minut ruch tą ulicą będzie się jeszcze odbywał wahadłowo.

Zdjęcia: KM PSP w Jeleniej Górze.Mercedes z pieczywem wpadł do rowu w Janowicach Wlk.
Mercedes z pieczywem wpadł do rowu w Janowicach Wlk.