To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Memoriał im. Michała Fludra coraz bliżej

Memoriał im. Michała Fludra coraz bliżej

Ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników weźmie udział w tegorocznym, XXIII Memoriale Ulicznym we Wleniu. Popularny bieg odbędzie się już w niedzielę 11 maja.

Najważniejszym punktem imprezy jest oczywiście bieg główny, który rozpocznie się o godz. 12. na wleńskim rynku. Uczestnicy mają do pokonania 10 km (5 pętli po ulicach miasteczka). Biorą w nim udział zawodnicy z całego kraju oraz z zagranicy. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dla najlepszych (m.in. po 3 pierwsze osoby z kategorii kobiet i mężczyzn) przewidziano nagrody pieniężne.


W programie jest także wiele biegów towarzyszących. Od godz. 8.30 rozpoczną się biegi szkolne. Cieszą się one coraz większą frekwencją. W pierwszym Memoriale wystartowało w nich 39 zawodników, w ubiegłym roku – około pół tysiąca.


Z kolei na 20 minut przed biegiem głównym (o godz. 11.40) wystartuje Wleński Bieg Integracyjny, z udziałem oficjeli, m.in. włodarzy miasta, dyrektorów, radnych, sołtysów.


Bieg główny zakończy się o godz. 13.45. O godz. 14. na wleńskim rynku nastąpi uroczyste wręczenie nagród i medali a także podsumowanie XXIII Memoriału Ulicznego. Dekoracja dzieci i młodzieży nastąpi wcześniej, zaraz po zakończeniu ich biegów.
Zgłoszenia do udziału w imprezie przyjmowane będą w dniu zawodów, biuro (Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki, ul. Chopina 2) będzie czynne w dniu zawodów od godz. 8.00. Koszt – 40 złotych/os. Liczba uczestników biegu głównego jest ograniczona do 120 osób. Pierwszych stu zarejestrowanych uczestników otrzyma pamiątkowe koszulki. Więcej szczegółów na plakacie oraz na www.oksit.wlen.pl

 

Komentarze (9)

To jakas parodia w tym roku ,żeby przy biegu masowym popularyzujacym bieganie wogole robić limity uczestników. Dla pierwszych 120 pamiątkowe koszulki to rozumiem ale taki limit ? w biegu głównym zabija tem bieg .

@Anonimbiegacz a myślałeś o:
- zabezpieczeniu trasy: skoro trasa jest taka, że np. posiada wąskie gardła i ewidentnie wiadomo, że nie da się puścić tam większej ilości osób?
- komforcie biegaczy - startowałeś kiedyś w biegu, w którym przed wystrzałem startera na 1m2 stało 8 biegaczy? Ja tak i wiem jedno - przez pierwsze 2 kilometry walczyłem nie ze sobą, nie z trasą a z tym, żeby w ogóle zorientować się gdzie jestem.

Wystarczy pomyśleć.Puszczać zawodników sektorowo np. po 20-30 osób co np. 10-20s. Za 40 zł wpisowego można już wynając profesjonalny pomiar czasu z c***mi i czasy liczone netto. Nie zawsze pierwszy na mecie wygrywa !:)To mozna w tej sytuacji zrobic gdy bieganie jest coraz bardziej popularne a warunki nie pozwalaja na zrobienie tradycyjnego biegu -kto pierwszy ten wygrywa.-z większym lub nieograniczonym limitem startujących.Pozdrawiam.

Limit jest niski to fakt, ale nie znam trasy. Co do zniesienia limitu - bzdura. Jeżeli biegamy na pętlach (i to jeszcze pięciu) i puszczamy dajmy na to 500 zawodników (a wiem, że ulice we Wleniu są wąskie) to byłaby masakra...
A puszczanie zawodników sektorowo co kilkadziesiąt sekund to kolejna bzdura. A co będzie, jak zawodnik z trzeciego sektora osiągnie czas lepszy od tego z pierwszego? Kolega anonim weźmie wtedy mikrofon i będzie wyjaśniał kibicom, czemu wygrał nie ten, co pierwszy przekroczył linię mety?;P

digestive issues symptoms causes for hair thinning
http sildenafil citrate
sildenafil brand name in canada

chronic joint pain arthritis of the joints
ivermectin for sale http ivermectin

hair loss remedies for women gastrointestinal tract disease symptoms
ivermectin for humans walmart http ivermectin without a doctor prescription

information on asthma gastrointestinal dysfunction
tadalafil http vidalista no prescription

hair products hair loss allergy shots
ivermectin tablets for humans http stromectol for sale