![Fot. Elvira Nemeth-Meindl](https://old.nj24.pl/sites/default/files/imagecache/szczegolowy_opis_zdj_glowne_220/article/main/47168/foto_elvira_nemeth-meindl.jpg)
Na zbudowanym odwoju HelliWeli startowała europejska i światowa czołówka . Niski poziom wody po długotrwałych upałach uczynił jednodniowe zmagania niezwykle trudnymi i wymagającymi zwłaszcza dla sprzętu. Zofia Tuła prowadziła po eliminacjach i półfinale i po dwóch z trzech przejazdów finałowych. W ostatniej próbie lepsza od kajakarki KKK okazała się wicemistrzyni świata juniorek z 2013 roku, Hiszpanka Nuria Fontaane i to ona stanęła na najwyższym podium. Zosia zdobyła srebrny krążek, druga z Polek Izabela Fidzińska (KKK Helix) była trzecia.
Wielka walka towarzyszyła finalistom konkurencji K1 mężczyzn. Z przejazdu na przejazd czołówka zmieniała się. Po pierwszej kolejce finałowej z notą 950 pkt prowadzenie objął Bartosz Czauderna (KKK Kraków). Na drugim miejscu był Joaquim Fontane Maso (Mistrz Europy 2012 i wicemistrz Europy 2014), trzeci Tomasz Czaplicki . O kolejności na podium decydujący okazał się być drugi przejazd, w którym prowadzenie objął jeleniogórzanin z notą 1007 pkt. Trzeci i ostatni przejazd finałowy nie przyniósł już zmian na podium. Zwyciężył Tomasz Czaplicki przed Bartoszem Czauderną i Joquimem Fontane Maso.
- W konkurencji mężczyzn rywalizacja była bardzo zacięta, wysokie skoki, wielokrotne łączenia figur oraz odgłosy uderzających kajaków o kamienie wywoływały największe emocje wśród publiczności - relacjonuje Zofia Tuła. - Cała finałowa piątka pokazała bardzo wysoki poziom, ale tylko pierwsza trójka miała najbardziej wyrównane wyniki. Bardzo się cieszę z drugiego przejazdu Tomka, gdzie zademonstrował parę niezłych kombinacji łączenia figur i którym wygrał te zawody.
Pod koniec sierpnia medalowi kajakarze z jeleniogórskiego klubu wystartują w Kanadzie w mistrzostwach świata. Wkrótce rozpoczną treningi w Szwecji.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...