To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Maturzyści wciąż mają wybór

Ponad 450 wolnych miejsc wciąż czeka na tegorocznych kandydatów na studia na jeleniogórskich uczelniach.

To szacunkowe wyniki, dokładne nie są jeszcze znane, ponieważ rekrutacja w szkołach potrwa jeszcze co najmniej 2 tygodnie, w zależności od szkoły.

W Kolegium Karkonoskim rekrutacja potrwa do 23 września, dlatego na razie nie można zbyt wiele powiedzieć o zainteresowaniu poszczególnymi kierunkami. Wiadomo jednak, że najbardziej obleganym kierunkiem na Wydziale Humanistycznym – zresztą od lat – jest pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna, a najmniejsze powodzenie ma w tym roku germanistyka – tam jest około 30 wolnych miejsc. Na Wydziale Przyrodniczym zostało około 90 wolnych miejsc. Najwięcej na fizjoterapii i pielęgniarstwie, najmniej zaś na AWF-ie i niestacjonarnej fizjoterapii. Na Wydziale Technicznym jest najwięcej wolnych miejsc, około 160 – po 40 na każdy kierunek.

Na Politechnice Wrocławskiej w Jeleniej Górze rekrutacja trwa do 24 września. Zostało tam aż 300 wolnych miejsc, więc jest w czym wybierać.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym rekrutacja potrwa do 21 września. Wolnych miejsc jest 160. Najwięcej na kierunki ekonomiczne – około 55 i na zarządzanie - 17.

Mimo, że jest to dodatkowa rekrutacja, tegoroczni maturzyści mają jeszcze w czym wybierać.

Komentarze (1)

Pan z Politechniki, który jeździł promować swoją uczelnię troszkę zakłamał - mówił, że przyjmuje wszystkich bez względu na pkt. a jak się okazuję to jest nie prawdą.