To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marek Obrębalski jednak nie startuje

Marek Obrębalski jednak nie startuje

Oficjalnie – chce wypełnić mandat radnego wojewódzkiego. Nieoficjalnie – nie zebrał wystarczającej liczby podpisów, by się zarejestrować. W naszym okręgu o mandat senatora będzie ubiegało się sześcioro kandydatów.

Na liście zabraknie byłego prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego. On sam wypowiada się w mediach, że zdecydował się wypełnić do końca mandat radnego wojewódzkiego. Wiadomo jednak, że nie zebrał niezbędnej do rejestracji liczby 2 tysięcy podpisów.

O mandat w okręgu nr 2 (regiony jeleniogórski, kamiennogórski, jaworski i złotoryjski) powalczy sześcioro kandydatów. Platforma Wystawiła Józefa Piniora, SLD – Wojciecha Chadżego, PiS – Tadeusza Lewandowskiego a PSL – Zbigniewa Skowrona z Jawora. Na liście są także dwaj kandydaci niezależni: Zbigniew Ładziński (KWW Aktywni Społecznie) oraz Sylwester Baćko z Kamiennej Góry (KWW Baćko do Senatu). Ten pierwszy miał startować z listy PO, ale partia w ostatniej chwili zdecydowała się na innego kandydata. Ładziński zdecydował, że jednak powalczy o mandat.

W wyborach do Sejmu będziemy mogli wybierać spośród kandydatów siedmiu partii. Cztery już zarejestrowały swoje listy. To: Polska Jest Najważniejsza, Ruch Palikota, PO i PiS. Zgłoszone zostały jeszcze SLD, PSL i Polska Partia Pracy. Listy tych partii czekają na oficjalną rejestrację, co ma nastąpić jutro.

Komentarze (9)

Hurrrrrra!!!!!! Super. Nieudacznicy na odstrzał. Dutkiewicz i co ty na to?

Szkoda! chciałem na niego głosować, bo to porządny człowiek!

No i dobrze. Bo jego plakaty z poprzednich wyborów dalej w Cieplicach wiszą. GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA??? Ja się pytam!

Szkoda, byłby ciekawszy wybór kandydatów i można by skonfrontować oczekiwania z rzeczywistością!

Panie Kazimierzu, niech pan nie kokietuje! I tak pan zagłosuje w ten sposób, by przylizać się aktualnej władzy. Ba! Poinformuje ją pan nawet o tym.

Widać, że nie znasz mnie! Ani przez moment nie miałem i nie mam zamiaru głosować na pana Piniora, choć bardzo go cenię, ale nie jako kandydata z naszego terenu do Senatu! Niemniej zamiast żyć w wirtualnie proponuję bardziej "namacalnie" - Dobrych wyborów!
Kazimierz Piotrowski

Nie móc zebrać ileś tam podpisów będąc uprzednio Prezydentem Miasta to o czymś świadczy!!!! Jak ten Pan, nauczyciel akademicki, pokaże twarz swoim studentom?

Pan Kazimierz "to chłopak Zośki", więc wiadomo na kogo będzie głosował... Stara gwardia trzyma się razem na dobre i złe, bez względu na szyld partyjny, począwszy od unii demokratycznej, poprzez unię wolności, platformę obywatelską i pies wie jaką łatkę jeszcze sobie przyszyją...

Jedyna rozsądna alternatywa.