To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marcin Zawół złotym medalistą zimowych igrzysk!

Marcin Zawół złotym medalistą zimowych igrzysk!

Zawodnik jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczeń SMS Szklarska Poręba, Marcin Zawół (rocznik 2002) w znakomitym stylu wygrał biathlonowy bieg sprinterski na 7,5 km w III Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (Youth Olimpic Games - YOG) w Lozannie. Reprezentant Polski zaliczył fantastyczny bieg i tylko raz spudłował na strzelnicy. Drugi olimpijczyk z Karkonoszy Konrad Badacz (rocznik 2003) był piętnasty.

We wtorkowe przedpołudnie, 14 stycznia 2020 roku, Marcin Zawół pokonał prawie setkę rywali. Pojawił się na mecie po 19:23,9 minutach, srebrnego medalistę Denisa Iradova z Rosji wyprzedził o 12,6 sekundy i o 18,5 sekundy Norwega Vegarda Thona. Na kolejnych miejsca sklasyfikowano zawodników z Nowej Zelandii i Ukrainy oraz Włocha. Złoty medal młodego biathlonisty z Karkonoszy jest historycznie pierwszym zdobytym przez polskiego sportowca w zimowych igrzyskach (YOG). W poprzednich dwóch edycjach młodzieżowych zawodów jedynym sukcesem biało – czerwonych był srebrny medal Karoliny Gąseckiej w międzynarodowej konkurencji łyżwiarskiej mix w norweskim Lillehammer w 2016 roku. Cztery lata wcześniej w austriackim Innsbrucku Polacy nie stanęli na podium.

Klubową i szkolną trenerką „złotego” Marcina Zawoła i Konrada Badacza jest Izabela Daniło.

O obu młodych mistrzach biathlonu z karkonoskiego klubu piszemy obszernie w najnowszym numerze Nowin Jeleniogórskich z 14 stycznia 2020 roku. 

Marcin Zawół (3).jpg
Marcin Zawół (1)a.jpg
Marcin Zawół (4).JPG
Marcin Zawół (2).jpg

Komentarze (2)

Gratulacje dla zwycięzcy - tak po sąsiedzku. Oraz wielkie gratulacje dla Rodziców, którzy w dobie internetu i gier komputerowych zaszczepili w synach zdrowy, sportowy styl życia.
Pozdrawiam

Gratulacje. Tak trzymać :)