To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

M. Obrębalski wywalczył miejsce w Sejmiku

M. Obrębalski wywalczył miejsce w Sejmiku

Nawet jeśli Marek Obrębalski przegra wyścig o fotel prezydenta Jeleniej Góry, nie odejdzie w polityczny niebyt. Będzie reprezentantem naszego miasta w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Według ciągle jeszcze nieoficjalnych wyników, komitet Rafała Dutkiewicza wywalczył jeden mandat w Sejmiku. Przypadnie on właśnie Obrębalskiemu, który jest liderem listy i zdobył ponad 6 tysięcy głosów. Co prawda są to dane z niespełna 80% obwodów, ale przewaga Obrębalskiego jest wyraźna.

Jeśli natomiast Marek Obrębalski zostanie prezydentem Jeleniej Góry, jego miejsce w Sejmiku zajmie drugi na liście – Wiktor Marconi.

Na podstawie dostępnych na dzisiaj wyników, dwa mandaty do Sejmiku w naszym okręgu wywalczyła Platforma Obywatelska. Należą się one Jerzemu Pokojowi i Jerzemu Łużniakowi, którzy na listach mieli najwięcej głosów. SLD zdobyło jeden mandat - Grażyna Malczuk, PiS także jeden – Tadeusz Lewandowski. Ostatni mandat przypadnie Leszkowi Grali z PSL-u.

Komentarze (13)

Psioczą niektórzy na Zawiłe,poseł i chce być prezydentem miasta a co robi Obrębalski startuje i tu i tu gdzieś się załapię.Nigdy się nie określił, że jego celem jest słuzenie jeleniogórzanom tu na miejscu

Ani Obrębaski, ani Marconi tylko Zawiła !!!!

Ale fajna ta demokracja. Każdy ma szansę a tak nie wielu dobrych chce z niej skorzystać i dlatego tak wiele miernot jest później we władzach. DLACZEGO?

To jedyny Prezydent, który zapewni dalszy rozwój Jeleniej Gorze. 3mam kciuki Panie Prezydencie za drugą turę!

Bezpartyjny prezydent owszem ale również kompetentny,szanujący mieszkańców i co najważniejsze umiejący zarządzać i egzekwować wypełnianie obowiązków przez podwładnych.Na razie u obecnego prezydenta z tym krucho dlatego mówię nie, nie.

odpowiedni człowiek na odpowienim stanowisku

Proponuję aby środki jakie kandydaci mają zamiar przeznaczyc na drugą turę przekazać szpitalowi a do mieszkańców z agitacją na podwórka Nie ma pieniędzy na leczenie dzieci z rakiem PROBLEMY WROCŁAWSKIEJ KLINIKI HEMATOLOGII Nie ma pieniędzy na leczenie dzieci z rakiem Fot. TVN24Klinika hematologii we Wrocławiu nie ma pieniędzy na leczenie

Jakże smutne i szare jest życie dzieci z kliniki w porównaniu z fetą sztabu wyborczego
http://www.youtube.com/watch?v=OMfgm7ga0oY&feature=youtube_gdata

Obrębalski miał Jeleniogórzan głęboko w d... jako prezydent miasta, teraz będzie miał nas jeszcze głębiej jako "reprezentant"

Niech pan Marek Obębalski zostanie w tym sejmiku na zawsze. Może we Wrocławiu, tak jak w Jeleniej Górze, uda mi się wprowadzić zaprzyjaźnioną firmę od parkomatów.

I dalej nic nie będzie robił dla Jeleniej Góry tylko własną kabzę nabijał. Dosyć już tego Obrębalskiego.

Obrębalski jako człowiek ma kontakty nie tylko w powiecie, województwie i stolicy. Obrotny i przezorny zawsze zabezpieczony ,czy to źle mieć takiego prezydenta?WYBORCY ZAWIEDLI ,MOŻE OCKNĄ SIĘ 5 GRUDNIA .

Fifi, Janie, jelu - załóżcie do spółki jakiś biznes... proponuję branżę energetyczną - wynajmijcie swoje puste łby na magazyny gazu.