To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mętna woda w Piechowicach

- Z kranów leci brudna, niezdatna do picia woda, a oni nie mają nawet nikogo, kto by mógł przejść po mieście z ogłoszeniami z ostrzeżeniem – mówi nasz Czytelnik z Piechowic. Zadzwonił do naszej redakcji z prośbą, by ostrzec ludzi, że woda w Piechowicach nie nadaje się do spożycia.

Piechowiczanin ma pretensje do Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji, że nie poinformował należycie o awarii, której skutkiem jest fatalny stan wody. Komunikat w tej sprawie zamieszczony został na stronie internetowej miasta. Wiadomo jednak, że strony tej nie czyta zbyt wiele osób. Inna sprawa, że wielu ludzi w ogóle nie korzysta z internetu.

Z komunikatu na stronie www.piechowice.pl wynika, że „14.09.2011 r. w związku z awarią wody na rurociągu miejskim wystąpią przekroczenia pod względem fizykochemicznym tj. barwa, glin oraz mętność. Informacja nie dotyczy odbiorców zasilanych z ujęcia „Śnieżne Kotły” (ul. Nadrzeczna od nr 4 do nr 35, Żymierskiego od nr 102 do nr 121, Turystycznej oraz hotel „Barok”. W zawiązku z powyższym woda tymczasowo nie będzie zdatna do spożycia.

KSWiK poinformował, że awaria jest usuwana i że przeprasza za niedogodności. Nasz Czytelnik z kolei przypomina, że stawka za metr sześcienny wody i zrzutu ścieków w Piechowicach wynosi około 15 zł.


Komentarze (6)

Z tą wodą to jest masakra w Piechowicach, od 4 miesięcy leci na zmianę brudna i czysta (z przewagą tej pierwszej). Mieszkańcy powinni pisać reklamacje, należy im się zwrot 20 % za zużytą wodę. Uważam jednak, że KSWiK sam powinien obniżyć wszystkim mieszkańcom rachunki, bo doskonale zdaje sobie sprawę, jaka woda leci w kranach. Dziwię się, że władze miasta, które doskonale zdają sobie sprawę z problemu, nie wymusiły na spółce poprawy jakości wody. To doprawdy skandal i to trwający kolejny rok z rzędu.

Brawo dla burmistrza!!
Obiecał czystą i tanią wodę. Obiecał!!
Chyba nikt mi nie powie że kłamał.

Jasiu, czy burmistrz podał datę od kiedy ta woda ma być tania i czysta. Jeśli nie to miej tylko pretensję do siebie że dałeś się tak łatwo nabrać. Jeśli burmistrz daty nie podał to rzeczywiście masz rację należy mu się brawo, a tobie niestety figa za naiwność.

Burmistrz podczas kampanii obiecywał,że nie będzie podwyżek cen wody.Kiedy mu zarzucono,że nie zrealizował swojej obietnicy stwierdził,że kampania się już dawno skończyła.Więc jaki to jest burmistrz???

W tym momencie trzeba się raczej martwić o to ile czasu taka woda będzie leciała z piechowickich kranów! Bo to po prostu jest tragedia! Nic nie można z tym czymś,bo inaczej tego nie da się nazwać, zrobić!

jak zamienić białą bluzkę w beżową? wyprać:)