To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Łukasz Krupiński zagra Beethovena

Łukasz Krupiński zagra Beethovena

Kolejny koncert z cyklu „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi fortepianu” w jeleniogórskiej filharmonii. W najbliższy piątek, 8 kwietnia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej zagra pod dyrekcją Tomasza Bugaja. Jako solista wystąpi natomiast Łukasz Krupiński. W programie – IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58 Ludwiga van Beethovena oraz V Symfonia F-dur op. 76. Antonina Dvoraka. Początek koncertu, który słowem o muzyce poprowadzi Elżbieta M. Terlega, o godz. 19.00.

Tomasza Bugaja, który poprowadzi batutą jeleniogórską orkiestrę naszym melomanom bliżej przedstawiać nie trzeba. Tytułowy mistrz batuty od kilku lat pełni bowiem funkcję I Dyrygenta Filharmonii Dolnośląskiej.

Młody wirtuoz fortepianu, 24-letni Łukasz Krupiński, jest zwycięzcą wielu prestiżowych konkursów pianistycznych. Rozgłos przyniósł mu udział półfinale słynnego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Łukasz Krupiński naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia. Ukończył Ogólnopolską Szkołę Muzyczną im. Z. Brzewskiego w Warszawie, w klasie dr Joanny Ławrynowicz. Od 2011 roku studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego. Występuje na estradach koncertowych Polski, Białorusi, Litwy Belgii, Norwegii, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chin i Australii. Poza sukcesami konkursowymi w dorobku ma Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej w latach 2013 i 2014. W ubiegłym roku został stypendystą Fundacji Krystiana Zimmermana.