Lucyna Kornobys wicemistrzynią świata

Do najbliższej niedzieli włącznie (23 lipca), potrwają w Londynie Mistrzostwa Świata w Para Atletyce. W konkurencji F34 pchnięcia kulą srebrny medal wynikiem 8,22 metrów wywalczyła jeleniogórzanka Lucyna Kornobys.

Najlepszy wynik mistrzyni Polski uzyskała w piątej z sześciu konkursowych prób. Złote trofeum przegrała zaledwie jednym centymetrem z Chinką Zou Lijuan, której w trzecim pchnięciu kulą zanotowano rezultat 8,23 m. Trzecie miejsce zajęła Jessica Hamill z Nowej Zelandii (7,77 m).

- Konkurs uważam za udany, choć ten jeden centymetr boli. Mam nadzieję, że za dwa lata w Tokio uda mi się pokonać Chinkę. W niedzielę, 23 lipca o godz. 19.30 czasu polskiego, wystartuję w
konkurencji rzutu oszczepem.

W Londynie rywalizuje 45 zawodników i zawodniczek z Polski. Po czterech dniach mistrzostw świata z dorobkiem 10 medali biało-czerwoni plasowali się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej.