To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lokalne specjały w Kopańcu

Lokalne specjały w Kopańcu

Kolejny sezon rozpoczyna Perski Izerski – Jarmark Cudów organizowany w Średniowiecznej Osadzie Kopaniec. Pierwsza z czterech zaplanowanych na rok 2019 edycji nietuzinkowego targu już 3 maja. Impreza trwać będzie od godz. 11.00 do 17.00.

Perski Izerski to lokalny jarmark odbywający się w sercu Średniowiecznej Osady Kopaniec i otoczeniu zjawiskowej przyrody. Znaleźć tu można unikatowe rękodzieło, nabyć żywność prosto od rolników oraz skosztować wybornej izerskiej kuchni, a wszystko to w połączeniu z warsztatami i zwiedzaniem repliki średniowiecznej wioski.

Ten Jarmark to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy poszukują dobrego smaku, niebanalnych przedmiotów i lokalnych produktów, a także świetnej zabawy, wyciszenia i warsztatów zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Perski Izerski to:

- TARG, na którym kupić można: produkty prosto od lokalnych rolników i producentów żywności (chleby, smarowidła, owoce, warzywa, miody, przetwory, sery, kasze, mąki, oleje, ciasta, dania na gorąco i wiele innych)

- WYMIANA rzeczy używanych: odzieży, biżuterii, książek, płyt. przedmiotów codziennego użytku itp.

- WARSZTATY podczas których skorzystać można m.in. z animacji dla dzieci, dawnych zabaw, warsztatów układania mozaiki i innych

- REKREACJA na terenie Osady, w której znajduje się m.in. leśny labirynt, kamienne kręgi, plac zabaw, ale również piękna łąka, gdzie będziecie mogli odpocząć z grupą przyjaciół lub samotnie - wszystko zależy od Was – zapowiadają organizatorzy wydarzenia z Fundacji Harmonii Kultury. 

Perski Izerski (2).jpg
Perski Izerski (3).jpg
Perski Izerski (4).jpg
Perski Izerski (6).jpg