To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lewoskręt na Jana Pawła II już prawie gotowy

Lewoskręt na Jana Pawła II już prawie gotowy

Gigantyczne korki tworzyły się w piątek w godzinach szczytu na alei Jana Pawła II. Powodem prace przy budowie lewoskrętu u zjazdu z estakady. Na szczęście, są już na ukończeniu.

W piątek układano wierzchnią warstwę asfaltu, na drodze jeździł ciężki sprzęt. Robotnicy wyłączyli z ruchu sąsiedni pas jezdni. To powodowało, że dojeżdżający na Zabobrze aleją Jana Pawła II mieli na tym odcinku tylko jeden pas ruchu. Tworzyły się gigantyczne korki, które rozpoczynały się już na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Grunwaldzką. Na szczęście, prace są już na ukończeniu. Lewoskręt jest praktycznie gotowy, choć weekend był jeszcze zamknięty dla ruchu samochodów.

Przebudowa tego skrzyżowania jest konieczna, gdyż powstanie na nim czwarty wlot, na wprost od ulicy Różyckiego. Będzie prowadził do budowanej Biedronki. Ta ma być oddana jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Komentarze (12)

takie prace drogowe to powinny być robione w nocy tak jak na zachodzie to się robi, a nie w piątek i to w największy ruch

W/g mnie za krótko zostało ustawine swiatło zielone do skretu w lewo w ulice rózyckiego(Jadac od stronyKiepury)przejezdza max 5 aut te 5 to juz na zółtym.Nie chce wrózyc ale beda tworzyły sie korki zwłaszcza w godzinach rannych.Moze warto zniesc zakaz na ulicy paderewskiego i umozliwic ludiom mieszkajacym na kiepury ominiecie tego skrzyzowania

a ja w piątek stojąc w kolejce na estakadzie spaliłam sprzęgło samochodu. Później laweta i serwis. PRACE O TEJ PORZE POWINNY BYĆ KARANE. DAĆ PRACOWNIKOM PRZERWĘ na okres szczytu ruchu aut. Mój koszt tego stania to 1400 zł.

ciekawe, czy światła koło lukoila przestawią? kiedyś jak się jechało to byla zielona fala, a teraz ruszasz ze skrzyżowania przy dzięciole a na następnych światłach masz czerwone jak dojeżdżasz. jak tak zostanie to porażka.

Sprzeglo spalilas bo nie umiesz sie nim poslugiwac

Korki na lewoskrecie juz sa widoczne, ledwo 4 auta dadza rade przeskoczyc a pozniej dlugie ogladanie pustego skrzyzowania.

kto mieszka na Paderewskiego,że od lat jest to ulica jednokierunkowa ?jakieś
święte krowy?
Zakaz wjazdu od strony Kiepury jest kompletnie bez sensu.

studzienki już są niżej poziomu jezdni, dobrze to widać po namalowanej strzałce.Połączenie nowego asfaltu ze starym dramatyczny.Po zimie będzie jeden wieli rów.Gratuluję nadzoru.

Na Zachodzie to raczej w niedzielę takie prace, a nie w nocy.

Gdy budowano tę ulicę w latach siedemdziesiątych to miała być obwodnicą którą ruch samochodowy miał być przeniesiony poza strefę zamieszkania. Miało być mało skrzyżowań i to za wyjątkiem jednego wszystkie bezkolizyjne. A dzisiaj mamy dodatkowo pełno i to w pełni kolizyjnych skrzyżowań. Ciekawe kiedy będzie się mówić o kolejnej obwodnicy północnej? Teraz to raczej niemożliwe bo wszystkie potencjalne tereny pod tę budowę zabudowali "nowi" mieszkańcy Jeżowa!

Pani poseł Czernow będzie pracować w terenie, to na pewno tym tematem się zajmie.

do ddd. to ty nie wiesz że w polsce się jeszcze nie narodził fachowiec co by studzienkę równo z asfaltem zrobił? możesz zrobić konkurs z nagrodami a i tak w jeleniej nie znajdziesz nawet jednej równej studzienki.
do legendaXXX. jeździłem trochę po zachodzie i powiem, że niemcy w piątek po południu też z 3 pasów potrafią 1 zrobić a nasze koreczki to pikuś przy np 12km na a2 koło braunschweigu.