To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lekkoatletyczne mistrzostwa z gwiazdami

Miłosz Sajnog (po lewej) i Grzegorz Leszek zapraszają jeleniogórzan do wzięcia udziału w mistrzostwach i do kibicowania.

Kamila Lićwinko, Joanna Jóźwik, i Konrad Bukowiecki i inni czołowi polscy lekkoatleci będą gościć w niedzielę (3 września) w Parku Sportowym Złotnicza. Okazja to zawody pn. Drużynowe Mistrzostwa Polski Tamex Ekstraklasa. Tego samego dnia na tym obiekcie odbędą się Otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry w lekkiej atletyce.

Obie imprezy odbędą się w niedzielę. Otwarte mistrzostwa Jeleniej Góry rozpoczną się o godz. 9. Zaplanowano kilka podstawowych konkurencji lekkoatletycznych, m.in. bieg na 5 km, na 800 metrów, skok wzwyż czy rzut oszczepem. Chętni mogą zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy (szczegóły pod linkiem poniżej). W dniu mistrzostw należy zgłosić się wcześniej do biura zawodów.

– Startujący będą mieli przygotowany stadion do zawodów rangi mistrzowskiej. Będą korzystali z profesjonalnego pomiaru czasu. Takiego samego, jak na mistrzostwach Polski czy Europy – mówi Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich.
Tego samego dnia o godz. 15. rozpoczną się drużynowe mistrzostwa Polski Tamex Ekstraklasa.
– Bierze w nich udział 9 najlepszych klubów w Polsce, które gromadzą punkty w poszczególnych konkurencjach – wyjaśnił Miłosz Sajnog. – Pula nagród, zagwarantowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki przekracza 100 tysięcy złotych.
W tych zawodach zobaczymy kilkoro zawodników ze światowej czołówki, m.in. Kamilę Lićwinko, która specjalizuje się w skoku wzwyż. Zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Londynie w 2017 roku. Będą też biegaczka Joanna Jóźwik (5 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio) i kulomiot Konrad Bukowiecki (Młodzieżowy Mistrz Europy 2017).
Zawody te skończą się po godzinie 18. – Zapraszamy wszystkich – mówi Miłosz Sajnog.
Dlaczego ta impreza jest w Jeleniej Górze? – Z dwóch powodów – odpowiada wiceprezes Term Cieplickich. – Jest tutaj bardzo szybka bieżnia, z nawierzchnią Mondo, która pozwala uzyskiwać rekordy życiowe i rekordy Polski. Na imprezie, która była tu organizowana wiosną, czyli mistrzostwach Dolnego Śląska U-20, mieliśmy pobite 123 rekordy życiowe. To powoduje, że Polski Związek Lekkiej Atletyki chętnie organizuje tutaj imprezy.
A drugi powód? – Jelenia Góra była kiedyś silnym ośrodkiem lekkoatletycznym w Polsce. Tu odbywały się mocno obsadzone zawody i teraz do tych czasów nawiązujemy – odpowiedział M. Sajnog. Dodał, że lekkoatletyka jest dyscypliną, która przeżywa renesans. – Można powiedzieć, że królowa sportu wraca na swoje miejsce. Zawody lekkoatletyczne gromadzą coraz większą publiczność, co widać po ogólnopolskich mityngach. Dlatego chcemy zaoferować jeleniogórzanom możliwość obejrzenia tego typu zawodów.
 

Komentarze (1)

Na pewno rekonesans? Może przeżywa renesans.