To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Latem rekonstrukcja rządu. Kaczyński odejdzie?

fot.: News4Media

Na kongresie PiS mają zostać ogłoszone zmiany w rządzie. Ze stanowiska wicepremiera ma zrezygnować prezes partii.

Kongres jest zaplanowany na 3 lipca i według informacji „Rzeczpospolitej” będzie o nim głośno. Ma tam zostać przedstawiony plan rekonstrukcji rządu. Wszystkie zmiany nie są jeszcze znane, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że odejdzie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS jest obecnie wicepremierem wykonującym zadania Przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Stanowisko objął jesienią ubiegłego roku.

Scenariusz mówiący o rezygnacji Kaczyńskiego ze stanowiska jest prawdopodobny, bo gdy szef partii wchodził do rządu sugerował, że jego obecność w nim ma „charakter przejściowy”. Na razie jednak Kaczyński nie odchodzi i zamierza mocno zaangażować się w promocję „Polskiego Ładu” czyli pakietu społeczno – gospodarczych reform Zjednoczonej Prawicy. Od najbliższej niedzieli prezes PiS ma się spotykać z politykami tej partii i rozmawiać o dalszych planach.

Nie jest to jedyna zmiana rozważana przez PiS. W gabinecie Mateusza Morawieckiego ma być także więcej kobiet. Obecnie jest tylko jedna na czele resortu. To Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Według nieoficjalnych informacji do rządu ma wrócić Jadwiga Emilewicz. To była minister rozwoju, wicepremier w okresie gdy należała do Porozumienia Jarosława Gowina. Obecnie jest posłem bezpartyjnym należącym do klubu PiS. Od czasu odejścia z partii nie szczędzi Gowinowi krytyki, tak jak w najnowszym wywiadzie dla tygodnika „Wprost”: „Opór Jarosława Gowina ws. kandydatki na Rzecznika Praw Obywatelskich jest niezrozumiały. Nie wykluczam, że pozostali posłowie Porozumienia zagłosują inaczej niż lider”.

Komentarze (6)

Bajera na małego.Będzie rządził z tylnej ławki jak Obajtek.Za komuny takiego cyrku nie było w biały dzień.

Się chłopina napracował! A ile zrobił! Niech no wymienię najważniejsze dokonania:
1.
2.
3.
4.
5.
Jak wam się coś przypomni, to dopiszcie!

Goovin-tajna broń oPOzycji.
Pracowicie wkłada kija w szprychy PiS....

Podobno szykuje się znacząca rekonstrukcja rządu, zatem Zbawca Narodu usunie się w cień (tak po angielsku), by nie być pociągniętym do odpowiedzialności za katastrofalny brak bezpieczeństwa kraju przed wszelką inwigilacją i szpiegami, głównie od Putina! Sytuacja w Kraju jest katastrofalna, dzięki temu - miłującemu władzę, pieniądze i nepotyzm - żałosnemu rządowi! Nie dość, że jesteśmy skonfliktowani ze wszystkimi (no, może za wyjątkiem Węgier i Korei Północnej), to i na polu rozwoju gospodarki, Służby Zdrowia i edukacji - mamy równię pochyłą...

Nienawidze PISu
Kocham PO i Tuska

W sumie to ta łajza mogła by pójść w ślady brata i udać się do krainy wiecznego kwakania.