To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto szefem rady za Papaja?

Kto szefem rady za Papaja?

Hubert Papaj jeszcze tylko przez dwa dni będzie przewodniczącym jeleniogórskiej rady miejskiej. Zastąpi go najprawdopodobniej Jerzy Lenard.

W czwartek na sesji Hubert Papaj zostanie odwołany z funkcji przewodniczącego rady. Zrezygnuje też z mandatu radnego. To dlatego, że ma zostać zastępcą prezydenta Jeleniej Góry. Podobnie, jak Zofia Czernow. Zostaną powołani na nowe funkcje po najbliższej sesji rady.

W ich miejsce do rady miejskiej wejdą kolejni kandydaci z listy Platformy Obywatelskiej: szef Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas oraz mecenas Janusz Grodziński.

Kto będzie nowym szefem rady? Na razie pewne jest tyle, że będzie to osoba z Platformy Obywatelskiej. Partia Tuska ma w 23 osobowej radzie 10 mandatów i do rządzenia brakuje jej 2 głosów. Pierwsze ruchy wskazują, że nie zamierza dzielić się z władzą. Murowanym kandydatem jest były zastępca prezydenta Jerzy Lenard.

Ciekawie zapowiada się natomiast głosowanie w sprawie trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Dwaj pozostali już są wybrani. Według niepisanej zasady, wiceprzewodniczącymi byli zawsze przedstawiciele pozostałych klubów radnych, zasiadających w radzie. Swojego przedstawiciela nie ma jedynie trzyosobowy klub Razem dla Jeleniej Góry. Prawdopodobnie klub zaproponuje Bożenę Wachowicz-Makiełę. Tyle, że z nieoficjalnych doniesień, Platforma chce zaproponować na tę funkcję Annę Ragiel. PO argumentuje to tym, że ma ponad trzy razy więcej radnych od RdJG, poza tym A. Ragiel nie należy do partii, startowała jedynie z listy PO.

To na razie wróżenie z fusów, ostateczne decyzje zapadną w czwartek na sesji, która rozpoczyna się o godz. 10. w ratuszu.

Komentarze (8)

PA! PA! J

Arkadiusz Wichniak,były burmistrz Szklarskiej Poręby zabiega o fotel wiceprezydenta jelonki. Trochę to śmieszne bo Wichniak, to tptalny dyletant, który nic nie potrafi.

a romek kuty...przecież to swietny kandydat na wiceprezydenta i podobno był juz po słowie z Pokojem(buhahahahahaha)

No...
ale i tak jest lepszy od ciebie.
:D :D :D :D :D :D :D :D

Wichniak powinien wystartować na prezesa KSWiK......zna się na "laniu wody", :whistle: i w ogóle zawsze był blisko spraw prowadzonych przez spółke, raz nawet do prokuratury na nią doniósł :evil:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :lol: :lol: :lol:

Roman oddał swoje głosy temu, który zrobi go wiceprezydentem..... czyli komu??????

NIKOMU:):)

Pani Ragiel to jeszcze z list PIS nie startowała,myślę że w następnych wyborach znowu zmieni opcję polityczną.Tak trzymać Pani Ragiel ,nie ważny honor,etyka,moralność ale liczy się tylko kasa i być u władzy.