Bohaterami dyskusji byli twórcy regionalni: Małgorzata Kowzan, Małgorzata Lutowska, Emil Mendyk, Janusz Skowroński, Przemysław Wiater i Leszek Żuk. Opowiadali o swojej fascynacji regionem, w którym żyją, zaciekawieniu historią tych ziem oraz o genius loci miejsca. Żaden z autorów nie przyznał się do „męczarni” przy pisaniu. Wręcz przeciwnie, uczestnicy dyskusji mówili o niebywałej przyjemności związanej z pisaniem oraz satysfakcji, jaką czerpią z poznawania ludzkich historii, miejsc oraz tajemnic.
Jeden z wniosków dyskusji okazał się być mało optymistyczny, a dotyczył nikłego, czy wręcz nawet braku zainteresowania ze strony lokalnych władz i instytucji wykorzystaniem potencjału ludzi tu mieszkających, a zajmujących się szeroko pojętym „regionalizmem” w działaniach edukacyjnych. Skoro są ludzie reprezentujący różne profesje i mający wiedzę oraz dorobek na tym polu, to szkoda, że ten potencjał nie jest wykorzystywany. Tym bardziej, że największym problemem wcale nie są pieniądze. Dyskutanci są zdania, że książka w tradycyjnej postaci jeszcze nieprędko zniknie.
Na podsumowanie dyskusji Regina Chrześcijańska, właścicielka wydawnictwa AD REM, które specjalizuje się w wydawaniu i promowaniu twórców i publikacji regionalnych powiedziała, że pomysł na wydanie podręcznika do edukacji regionalnej od dawna jej chodzi po głowie. I kto wie, czy bez oglądania się na instytucje takowy w końcu nie powstanie.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...