To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Księża zmieniają parafie

Ks. Józef Frąc przechodzi na emeryturę.

Z końcem czerwca zgodnie z decyzją  Stefana Cichego, administratora apostolskiego Diecezji Legnickiej dojdzie do szeregu zmian w parafiach tej diecezji.

 

Wielu księży zmienia miejsce posługi, część - jak żegnany ostatnio proboszcz z sobieszowskiej parafii ks. Józef Frąc - odchodzi na emeryturę. Nie ma sztywnych reguł, według których dokonywane są zmiany. Praktyka jest taka, że wikary zmienia parafię co kilka lat, a własne probostwo dostaje średnio po 15 latach. Proboszczowie zarządzają parafiami zwykle dłużej. W przypadku konfliktów ze społecznością zmiany personalne w parafiach mogą nastąpić szybciej. Poniżej w załączniku prezentujemy szczegółowy harmonogram zmian planowanych z końcem czerwca.

ZałącznikWielkość
ksieza_-zmany.pdf201.18 KB

Komentarze (24)

... "Ksiądz Manager" - zarządzaj własna parafią, zdobywaj wiernych,dysponuj budżetem, awansuj i szkol młodych księży. Tryb kariery pozwala na grę istniejącymi parafiami ale także możesz skorzystać ze stworzonej przez siebie zupełnie nowej parafii. Wiele trybów rozgrywki, jak i kilka poziomów trudności zapewni Ci sporo godzin zabawy.

a co z parafią na Czarnym? tam praktycznie nie ma proboszcza w ogóle, bo ks. Jerzy chory i więcej w klinikach niz na miejscu. Parafianie są bez gospodarza, wiecznie jakiś ksiądz emeryt Go zastępuje, a to jest osiedle młodych ludzi, w ciagłej rozbudowie. Czym chcą do kościoła zachęcić ludzi????? Emerytami? Potrzebny jest mlody, wesoły prężny ksiądz, najlepiej z gitarą, żeby dzieci chcialy chodzić ;)

Po co się księżulo szlaja po klinikach.Skoro jest chory to panbucek tak chce...oj nieposłuszny,nieładnie :)

... młody,wesoły,prężny...najlepiej z gitarą i bitą śmietaną w spreju...

a kiedy wywala Steca z jego fortecy w Cieplicach?!

ty naprawde sie doigrasz za mowe nienawisci,co cie kosciol obchodzi,jak nie wierzysz,w zadna religie.

Moze zaczepisz zydow,lub muzulmanow,na to cie nie stac szczurze partyjny,a powinno,to tez religie!

Ja jestem Rosjaninem,u nas tacy jak ty,poszliby do Czarnego Labedzia,no ale w polsce byle korwa,gra bohatera

... a gdzie tu mowa o jakieś nienawiści? mylisz podejście prześmiewczo-lekceważące z nienawiścią a to dwie różne rzeczy...ostatnio natknęłam się na taki oto napis :
" Religia jest jak peni..s możesz ją mieć, możesz być z niej dumny - jednakże, nie obnoś sie z nią publicznie, nie wpychaj jej dzieciom, nie ustanawiaj prawa na jej podstawie, nie myśl za jej pomocą..."

[quote=niezależna]... a gdzie tu mowa o jakieś nienawiści? mylisz podejście prześmiewczo-lekceważące z nienawiścią a to dwie różne rzeczy...ostatnio natknęłam się na taki oto napis :
" Religia jest jak peni..s możesz ją mieć, możesz być z niej dumny - jednakże, nie obnoś sie z nią publicznie, nie wpychaj jej dzieciom, nie ustanawiaj prawa na jej podstawie, nie myśl za jej pomocą..."[/quote]

I zastosuj sie ,a nie popisuj sie partyjnie,dobrze radze,bo ci ktos tego penisa w morde wsadzi

Kościół jak każda komercyjna firma musi też dokonywać zmian aby funkcjonować w zmieniającym się świecie. Nie zmienia się tylko towar którym, albo dzięki któremu może prowadzić swoją działalność. Genialny towar którego nie można zobaczyć, usłyszeć, dotknąć ani doznać żadnymi innymi znysłami. Nie można go też zareklamować gdyż nie udzielana jest żadna gwarancja (nawet na jeden dzień). Przedstwiiciel tej firmy zawsze gorliwie przyjmie zapłatę za np usługę zwaną modlitwą w intencji. Wysokość opłaty jest dowolma, bo nie ma tu górnych granic wysokości ceny, są tylko dolne. Może się zdażyć, że wynik jest zgodny z oczekiwaniami i wówczas gloria i chwała. Jeżeli jednak praca polegająca na szeptach i złożeniu delikatnych rączek nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, przedstwiciel firmy oświadcza, że absolutnie nie od niego to zależało. Nie do pomyślenia jest, aby zleceniobiorca pomyślał o zwrocie kasy za nieprzynoszącą oczekiwanych efektów usługę. Fizjonomie i wyposażenie w dobra doczesne funkcjonariuszy firmy świadczą że interes ma się bardzo dobrze. Darczyńcy mogliby pomyśleć sobie, że po kilku latach owocnej w korzyści dla siebie "pracy" wyposażyli już swoich przedstawicieli w odpowiednie dobra. Wtedy następuje roszada i każdy z nich może zaczynać od początku.
Ot i jedna z tajemnic wiary.

[quote=AntyAnonim]Kościół jak każda komercyjna firma musi też dokonywać zmian aby funkcjonować w zmieniającym się świecie. Nie zmienia się tylko towar którym, albo dzięki któremu może prowadzić swoją działalność. Genialny towar którego nie można zobaczyć, usłyszeć, dotknąć ani doznać żadnymi innymi znysłami. Nie można go też zareklamować gdyż nie udzielana jest żadna gwarancja (nawet na jeden dzień). Przedstwiiciel tej firmy zawsze gorliwie przyjmie zapłatę za np usługę zwaną modlitwą w intencji. Wysokość opłaty jest dowolma, bo nie ma tu górnych granic wysokości ceny, są tylko dolne. Może się zdażyć, że wynik jest zgodny z oczekiwaniami i wówczas gloria i chwała. Jeżeli jednak praca polegająca na szeptach i złożeniu delikatnych rączek nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, przedstwiciel firmy oświadcza, że absolutnie nie od niego to zależało. Nie do pomyślenia jest, aby zleceniobiorca pomyślał o zwrocie kasy za nieprzynoszącą oczekiwanych efektów usługę. Fizjonomie i wyposażenie w dobra doczesne funkcjonariuszy firmy świadczą że interes ma się bardzo dobrze. Darczyńcy mogliby pomyśleć sobie, że po kilku latach owocnej w korzyści dla siebie "pracy" wyposażyli już swoich przedstawicieli w odpowiednie dobra. Wtedy następuje roszada i każdy z nich może zaczynać od początku.
Ot i jedna z tajemnic wiary.[/quote]

Jaka firma komercyjna istnieje od 2000 lat,idioto partyjny?

Teraz wiem,dlaczego kwiat polskiego debilizmu,to JG!
Juz za komuny,nazywano ten twor,Czerwona Kotlinka,teraz jest wiadomo dlaczego,to jest w genach zlodziejskich,elementu naplywowego,patrz kronike kryminalna portalu,stamtad sie wywodzicie,cpuny,zlodzieje aut,aferzysci ,mordercy,to wasi kumple...

Do CEPIE!!
Przydałoby się czytać ze zrozumieniem. Właśnie cały geniusz działalności tej firmy (nie jedynej) polega na osobliwym towarze który oferuje nabywcom i którego cechy opisałem.
Mogę się zgodzić, że partia, tak jak i inne formy bazująca na formach zorganizowanego podporządkowania piorą ludzkie umysły i takich osobników w skrajnych formach można uznać idiotami. Ale czy nie gorsi od skrajnych aparatczyków są zaślepieni fanatycy religijni. Fanatycy muzułmańscy też każdego niewiernego uważają za wroga i nie przebierają w środkach do nawrócenia ich na jedynie słuszną drogę.
Dzięki za powtórne umieszczenie mojego tekstu.
Dzięki temu może nawet cep choć trochę go zrozumie

Rzecz polega na tym,że kiedy jeden z Polaków,został wybrany na papieża,największe komuchy i zboczki zasiadali w pierwszych ławkach kościelnych.

Na co liczyli?

Na ten osobliwy towar?

Zawsze twierdzę,że polityka i religia,to dwie osobne rzeczy,ale kiedy czytam,w OBOJĘTNIE jakim wątku,wypociny niejakiej/go "niezależna",ciągle na temat kościoła,a jakiś dureń napisał że "czarni to gorsi jak skarbówka",no to mogą nerwy puścić.

Zasada jest prosta,nie chcesz,nie chodz do kościoła,PIT-u nie wypełniasz i podatku nie płacisz z tego tytułu,ale nie obrażaj,chyba jasne.

PS

Za cepa przepraszam,to w nerwach:)

... za bardzo się ekscytujesz, trochę dystansu, w końcu to tylko religia czyli zbiór mitów wymyślonych przez ludzi, w których nie ma sensu i logiki... Bertrand Russell powiedział: "Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie g****a,należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne".

Nie oczekuje, że będziesz w stanie coś zrozumieć ale na miłość boską chociaż próbuj...

"należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne".

No i dokładnie,takie przekonanie reprezentujesz.

Zasada jak widać jest bardzo prosta. Jeśli wierzysz w coś co dla innych jest sceptyczne i oni wyrażą swój pogląd, nie staraj się o jakąkolwiek adekwatną odpowiedź, ale najlepiej wyzwij od partyjnych idiotów. Zastanawiające jak silną trzeba mieć w sobie potrzebę indoktrynacji, aby nie potrafić wyobrazić sobie ludzi wolnych od tej potrzeby, reagować natychmiast inwektywami. A nie kłóci się to czasem z tym co wiara agresora głosi?
A co do polaka papieża. Przede wszystkim był jednym z lepszych szefów dla swojej firmy.

Przede wszystkim był jednym z lepszych szefów dla swojej firmy.
=========
Czyżby?Tylko swojej?

A gdzie ty bys pisał swoje wypociny,gdyby ten "szef swojej firmy",nie ruszył międzynarodowej opinii w sprawie Polski?

Byłbyś cieciem w PGR-e,może pismakiem w trybunie ludu?

Nie musisz wierzyć,ale wykaż szacunek dla tych,co oddali życie,abyś mógł teraz głosić swoją euforię głupoty.

Mówię tu o księżach zamordowanych przez UB,SB.

Co do agresji,to agresja rodzi agresję.

Wy sobie tu uprawiacie partyjne przepychanki,Donek kontra Jarek,i to jest indoktrynacja.

Bo tu się odbywa według hasła-kto nie z Mieciem,tego zmieciem.

Spróbuj w Rosji,tak opluwać cerkiew,jak wy tu opluwacie kościół,nawet Putin wie jaką siłą jest religia.

Jedyny chyba kraj,który nic nie reprezentuje,a swoich opluwa jak wrogów,biedni,ciemni ludzie,żal mi was.

Jak widać upały przynoszą już konkretne efekty. Dlatego radziłbym zsunąć choć trochę z główki moherowy beret, bo jak widać rozumek wyparowywuje, a także odsłonić co nieco oczka aby widzieć rzeczywistość taką jaka jest i nie pisać bzdur wmawiających to czego nie ma.
Każdy zdrowo myślący podwładny powinien być zadowolony z pochwały swojego szefa. Jeśli tak nie jest podwładny jest nielojalnym wobec szefa i firmy.
Ciekawe też, że szef tak czuły na ludzką krzywdę nie zrobił nic w sprawie pedofilii, która w okresie jego "panowania" kwitła w najlepsze.
Forma - WY stosowana była nagminnie przez komunistów wobec swoich przeciwników. Jakie to piękne - krytykować komunę i jednocześnie posługiwać się jej metodami.
Nigdzie nia wyraziłem aprobaty dla jakichkolwiek morderstw. Nie rozumiem jaki to ma związek z arykułem i komentarzami. Księża nie byli jedynymi ofiarami UB, czy SB. Jeżeli za to wziąć pod uwagę liczbę ofiar, to kościół ma jeszcze bardziej czerwone ręce od krwi. Cóż to procesy czarownic, ofiary wypraw krzyżowych wobec wymordowania całych nacji w Ameryce Południowej przez hiszpańskich konkwistadorów. Sam miałem okazję "podziwiać" hiszpańskie kościoły z ołtarzami kapiącymi inkaskim złotem.
Jeżeli kogokolwiek można żałować w tym kraju, to właśnie ciemnogrodu który chciałby cofnąć ten kraj w czasy średniowiecza, gdzie hierarchowie kościelni wykorzystując znak krzyża byli wszechmocnymi władcami dusz i majątków podwładnych.

Do Anonim 3D.
Ksiądz, o którym Pan(i) pisze z takim szyderstwem to człowiek wyjątkowy- mądry, dobry, świetnie wykształcony,dla wielu ( i młodych, i starszych) jest autorytetem. Bardzo mu współczuję z powodu choroby.

Najlepsze z tej Waszej całej dyskusji jest fakt, że JEZUS BARDZO WAS WSZYSTKICH KOCHA i wszyscy macie szansę na wieczne zbawienie. On naprawdę istnieje. Kiedyś się śmiałem jak i co niektórzy wyżej, też myślałem że Watykan to mafia i banda złodziei. Piłem, brałem narkotyki, bawiłem się. Pewnej nocy Bóg mnie dotknął i od tego czasu staram się zmieniać na lepsze. Nie wierzycie ? To idźcie chociażby do Odnowy w Duchu Świętym i zobaczcie co się tam wyrabia i jak Wielki i Potężny jest Duch Święty. To nie są bajki, niektórzy będą bardzo żałować po śmierci.

Autentyczny cytat hierarchy muzułmańskiego - "Wszyscy rodzą się muzułmanami, tylko jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą"
Tak jak we szystkich innych problematycznych kwestiach- punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

... Wiesiek, to tylko schizofrenia, to się leczy ale bez dobrych rokowań na przyszłość ...

... poniżej podaje kryteria dla celów diagnostycznych :

PIERWSZORZĘDOWE OBJAWY SCHIZOFRENII WEDŁUG K.SCHNEIDERA

Głosy komentujące
Omamy głosowe komentujące w trzeciej osobie działania chorego
Głosy dyskutujące lub sprzeczające się
Omamy dwóch lub więcej głosów dyskutujących lub sprzeczających się ze sobą
Ugłośnienie (echo) myśli
Słyszenie własnych myśli (jako głosów)
Nasyłanie myśli
Pojawianie się w obrębie własnych myśli myśli odbieranych jako cudze, obce, nasyłane przez inną osobę lub siłę
Zabieranie myśli
Poczucie, że inna osoba lub siła zabiera z umysłu chorego, wbrew jego woli jego myśli
Rozgłaśnianie (przesyłanie) myśli
Doznanie, że własne myśli stają się bezpośrednio jawne dla innych osób (rozgłośnione)
Doznania zewnętrznego wpływu na wolę lub działanie
Przekonanie i przeczucie, że inna siła lub osoba kieruje wolą i postępowaniem
Doznania zewnętrznego wpływu na afekt
Poczucie, że przeżywane emocje są emocjami innej osoby lub siły, albo przez nią kierowane
Oddziaływanie somatyczne (owładnięcie)
Doświadczenie głębokiego, obezwładniającego wpływu innej siły lub osoby na swoje ciało
Spostrzeżenie urojeniowe
Urojeniowa interpretacja prawidłowo spostrzeganego faktu, przedmiotu lub sytuacji...

Żulernia polityczna,buduje wizerunek Zawiły,przepisywaniem cytatów z Wikicytatów,buahahhha

Przepisz wszystkie cytaty Stalina,Baltazara Gąbki,ćwoku,buahhhhhaaa