To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ksiądz porównał szczepienia do eksperymentów nazistów. Kościół reaguje

fot.: YouTube screen

Władze kościelne potępiają ks. prof. Tadeusza Guza. Duchowny krytykuje obostrzenia w kościołach, a szczepienia porównuje do nazistowskich eksperymentów.

Ks. prof. Tadeusz Guz to wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (w filii w Stalowej Woli), o którym jest głośno już od kilku lat za sprawą publicznych wystąpień duchownego. Filmy z księdzem można zobaczyć na YouTube, jest także zapraszany do TV Trwam w roli eksperta. Niemal każdy wykład Guza wzbudza kontrowersje. Tak było już w 2017 r., kiedy środowiska ekologów chciały odsunięcia go od prowadzenia zajęć ze studentami. Powodem było nazwanie przez niego ekologii „odmianą zielonego nazizmu”.

Równie duże emocje wzbudziły słowa, kiedy ksiądz mówił o mordach rytualnych, popełnianych przez Żydów. Wówczas zaprotestowała Polska Rada Chrześcijan i Żydów, która zaapelowała do lubelskiego metropolity abp. Stanisława Budzika i ówczesnego rektora ks. prof. Antoniego Dębińskiego o podjęcie surowych kroków dyscyplinujących. Sprawa trafiła do uczelnianego rzecznika dyscyplinarnego, ale postępowanie zostało umorzone. PRCiŻ złożyła zażalenia na tę decyzję, ale rzecznik nie zmienił stanowiska.

Teraz ksiądz Guz znowu ma kłopoty. Ostatnio media nagłośniły jego wypowiedzi dotyczące pandemii. Szczepienia porównywał do zbrodni nazistów i mówił, że rząd, wprowadzając limity wiernych w kościołach, współpracuje z diabłem. „Zakazami, do których państwo nie ma prawa, kompletnie się nie przejmujcie. Róbcie to, do czego was Bóg powołuje. A jak was zapytają jakieś służby, dlaczego pracujecie, skoro jest zakaz, to powiedźcie, że 'my pracujemy dla Boga, a nie dla diabła jak wy'. Trzeba od razu się powołać i od razu użyć najmocniejszego argumentu, 'my jesteśmy na Ziemi, aby pełnić wolę bożą. Jak wy pełnicie wolę diabła, to pełnijcie, to pogrążycie siebie w piekle i państwo polskie w piekle. A my chcemy Polski niebiańskiej, bożej'. Dlatego naszym zadaniem jest pełnić wolę bożą, a nie zamykać domy, kościoły, firmy. Co to za absurd? Istny diabeł przechadza się bez ograniczeń na ziemi polskiej. Trzeba się temu sprzeciwić, ale nigdy nie obrażając nikogo jako człowieka.” – mówił podczas jednej z mszy.

Właśnie na takie słowa zareagowała lubelska kuria i KUL. Wydały wspólne oświadczenie, w którym jasno jest zaznaczone, że ani lubelski arcybiskup, ani rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II nie zgadza się z opiniami księdza Guza. „Zgodnie z nauczaniem społecznym Kościoła, obowiązkiem każdego obywatela jest przestrzeganie przepisów państwowych, które mają na celu dobro wspólne.” – napisano. Dodatkowo autorzy oświadczenia podkreślają, że wykorzystywanie autorytetu kapłana oraz profesora do promowania „postaw stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia" jest nadużyciem i trzeba je traktować jako skrajnie nieodpowiedzialne. „Osoby zachęcające do zachowań zagrażających życiu i zdrowiu, a tym samym sprzecznych z piątym przykazaniem Dekalogu, nie reprezentują świata akademickiego, ani tym bardziej Kościoła.” – czytamy w oświadczeniu.

Na razie nie wiadomo, czy kuria i uczelnia wyciągną wobec duchownego jakieś konsekwencje.

Komentarze (21)

Wreszcie ktoś z kleru powiedział to, co dla rozsądnych ludzi - i zdaniem samych producentów szczypawek - jest oczywiste. Faszeruje się ludzi eksperymentalnym preparatem, dla którego testy kliniczne mają się zakończyć najwcześniej w 2023 roku, i za którego działanie nikt nie ponosi odpowiedzialności - ani producenci, ani lekarze którzy kwalifikują do szprycowania wszystkich jak leci (i jedni i drudzy mają z tego kasę - lekarze dużą, koncerny gigantyczną).. Do tego prymitywna, wręcz gebelsowska propaganda mająca nakłonić lub zmusić do "wyszczepienia" ludzi, jak jakiegoś stada bydła. W USA w parę miesięcy już 4000 zgonów po szczepieniach 'na covid' - więcej, niż przez ponad 20 lat po wszystkich szczepieniach razem wziętych... O tym w propagandowych TVPis, TVN, Polsat, itp. nie mówią. Więc porównanie do faszystowskich eksperymentów medycznych jest jak najbardziej na miejscu. Brawo ksiądz Guz.

Guz to przypadek który nie kojarzy się z niczym pozytywnym i tak stało się i tym razem. Nawet chory organizm jakim jest kościół odcina się od Guza, jawiącego się podstępnie (jak to z guzami bywa) tym razem jako specjalista od spraw epidemiologicznych. A jeśli już wspomina o jakiś mordach, to najpierw niech spojrzy na wypasione gęby kleru.

Co za bełkot foliarzowy....

Ciemnota i zacofanie to naturalne środowisko każdego chrześcijanina. Czytać się im nie chce, myśleć samodzielnie się im nie chce. Zawsze powtarzam, Biblia to książka dla pastuchów sprzed 2000 lat, a dla czarnuchów i ich owieczek to wyrocznia.

"Ksiądz porównał szczepienia do eksperymentów nazistów." "Kościół reaguje. Władze kościelne potępiają ks. prof. Tadeusza Guza."
Czytałes całość czy tylko tytuł?? Bo jeżeli tylko tytuł to jesteś tak ciemny jak piszesz o chrześcijaninach a jeżeli przeczytałeś to jesteś tak glupi jak mało który chrześcijanin...

Chrześcijanin to człowiek który ma zaufanie do organizacji, która przez 1600 lat głosiła, że Słońce kręci się wokół Ziemi, a każdego kto myślał inaczej paliła na stosie. Teraz są nie dla in vitro, pomimo że ich żydowski bóg urodził się z dziewicy. Ksiądz porównał szczepionki do nazistowskich metod, bo dokładnie taki mają schemat myślenia faceci w sukienkach. I sam tego nie wymyślił. Kościół potępił też pedofilię, ale tylko na papierze, bo ogólnie to jest ich konik. Trzeba rozwiązać konkordat, bo ta bezmyślna mafia tylko niszczy nasz kraj.

Czyli jest tak jak napisałem powyżej...

Bynajmniej, jest dokładnie tak jak napisałem.

Zawsze powtarzam: Hose to gacie pełne obsesji odnośnie Kościoła katolickiego. Może jakieś leczenie....?

Zawsze powtarzam, rozwiązać konkordat, odebrać kościołowi nieruchomości i pieniądze, odsunąć od Rządu biskupów manipulantów. To jest właściwa terapia, wszyscy na tym zyskamy.

Kolejny pseudo profesor z KUL. Absolwenci tej tej "uczelni" mają wątpliwe wykształcenie patrząc na ministra Czarnka. Ciemnogród i średniowiecze.

"...w roli eksperta" - jaki kraj, takie "eksperty". kk to zbrodnicza organizacja.

W Starej Kamienicy przysłali nowego Klechę który zaczął od remontu plebanii miał w głębokim poważaniu pandemie ważne by jemu było wygodnie .Nie dawać kasy !!!!

W Starej Kamienicy przysłali nowego Klechę który zaczął od remontu plebanii miał w głębokim poważaniu pandemie ważne by jemu było wygodnie .Nie dawać kasy !!!!

Co ma do tego portal nowiny jeleniogórskie? Czy to ksiądz z tego terenu? Skasujcie ten portal albo zastąpcie go Onetem czy inną Interią. A może też jesteście własnością obajtka?

Nastały czasy - a dzięki tej władzy, której zależność trwania jest poważnie wsparta przez Kościół - spowodowały, że Jego przedstawiciele mogą wypowiadać takie androny, głupoty i szczególnie niebezpieczne dla społeczeństwa tezy i to bezkarnie! Pamiętam, jak moja Mama w czasach słusznie minionych mówiła: oby nigdy Kościół nie miał takiej władzy jaką miał przed II wojną światową! Niestety ma, znacznie większą i to właśnie dzięki rządowi "dobrej zmiany". Jest wzajemna zależność, wygodna dla obu stron - jedni mogą się bogacić i nie ponosić kar za seksualne bezeceństwa, drudzy mają władzę (prawie absolutną), zatem mogą również bezkarnie kraść...

Daleko mi do kościoła, ale w sumie ma rację

Ksiądz, czyli przedstawiciel instytucji która na przestrzeni swego istnienia ma na sumieniu więcej ofiar niż naziści, przedstawia się jako autorytet moralny w sprawie szczepień, które redukują liczbę zakażonych i potencjalnych ofiar epidemii. Może tak tak zwany księżowski "profesor" wypowiedział by się o swoim pedofilskim i zachłannym na dobra doczesne towarzystwie do którego należy?

A co tam słychać w sprawie klechy z Ruszowa?

Wyrok w zawieszeniu i kara w postaci przeniesienia na inną parafię:)

Ktokolwiek pozwala, by tacy ludzie dyktowali mu zasady moralne, nie ma szacunku do siebie samego.