To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Kropla Słowa" Krystyny Stańko

"Kropla Słowa" Krystyny Stańko

Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu zaprasza na kolejny koncert z cyklu Jazz w ODK. W środę, 12 listopada, o godzinie 19:00 w kawiarni "MUZA" Krystyna Stańko zaśpiewa swoją  "Kroplę Słowa". Na scenie towarzyszyć jej będą Piotr Lemańczyk (kontrabas), Dominik Bukowski (wibrafon) i Przemek Jarosz (perkusja). Wstęp wolny!

Krystyna Stańko to wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.

"Kropla słowa" (2012) to kolejny, po płycie "Secretly" (2010) poświęconej twórczości Petera Gabriela, album artystki obecnej na polskiej scenie od połowy lat osiemdziesiątych. Tym razem wokalistka, wraz z wibrafonistą i kompozytorem Dominikiem Bukowskim, sięgnęła po polską poezję m.in. takich twórców jak Wisława Szymborska, Tomasz Jastrun i Halina Poświatowska. Połączenie najwybitniejszych wierszy polskich poetów z muzyką jazzową dało świetny efekt, trafiający zarówno do miłośników jazzu jak i poezji. To niezwykłe połączenie stylistyki jazzowej z konwencją poezji śpiewanej oraz doskonałe interpretacje wokalne, połączone z ogromną wirtuozerią zaproszonych do udziału w projekcie instrumentalistów. Album „Kropla słowa"  w 2012 r. uznany został przez czytelników „Jazz Forum" za najlepszy album roku.

Podczas jeleniogórskiego koncertu, oprócz utworów z płyty „Kropla słowa", muzycy zaprezentują także utwory z albumu „Secretly".

 

Komentarze (1)

we wtorek ?