KPR siódmy w Polsce

Piłkarki ręczne z jeleniogórskiego klubu zajęły siódme miejsce w końcowej tabeli PGNiG Superligi kobiet. Drużyna trenerki Małgorzaty Jędrzejczak wygrała rewanżowy pojedynek z Piotrkovią Piotrków Trybunalski 33:29 (18:13). Z powodu kłopotów zdrowotnych w przyjezdnym zespole zabrakło byłej zawodniczki MKS Vitaralu Jelfy, Agaty Wypych (w 24. meczach zdobyła 153 bramki).

W sezonie zasadniczym KPR przegrał na wyjeździe 24:34, by u siebie pokonać Piotrkovię 29:25. W pierwszej potyczce o 7. lokatę KPR był lepszy o jedną bramkę.

W sobotnim meczu jeleniogórzanki stale wygrywały różnicą kilku bramek, jednak w 42. minucie Piotrkovia doprowadziła do remisu po 21. W 53. minucie przyjezdne traciły tylko jednego gola mniej (28:27). W końcówce dziewczęta z KPR-u pokazały się z jak najlepszej strony. Na szczególne wyróżnienie za dobrą i skuteczną grę w roli skrzydłowej i rozgrywającej zasłużyła kadrowiczka z narodowej drużyny młodzieżowej Emilia Galińska. Rozegrała swój najlepszy mecz w sezonie.

Zwycięskie bramki dla KPR-u strzeliły Małgorzata Buklarewicz 3, Joanna Załoga 5, Anna Fursewicz 7, Marta Dąbrowska 2, Emilia Galińska 10, Monika Odrowska 3, Marzena Stochaj 2 i Karolina Konsur 1.