KPR Jelenia Góra - HCR Rodertal. Mecz 110 goli

Niecodziennym wynikiem 54:56 zakończył się w Jeleniej Górze ostatni przed sezonem zasadniczym PGNiG Superligi kontrolny mecz piłkarek ręcznych KPR-u z Handballclub Rodertal z drugiej Bundesligi. Łączna ilość aż 110 zdobytych w sparingu bramek to efekt aż 90 minut gry.

Za zgodą szkoleniowców polsko – niemiecki sprawdzian dał szansę występu wszystkim zgłoszonym czternastu zawodniczkom obu klubów, pozwolił sprawdzić ich aktualną formę, warianty techniczno - taktyczne i nowe boiskowe ustawienia. Do wyrównanej konfrontacji przerwy zespół Małgorzaty Jędrzejczak prowadził 16:15, po upływie regulaminowych 60 minut wygrał 36:32. W nadprogramowych dwóch kwadransach w drużynie KPR-u pojawiły się najmłodsze szczypiornistki. Mimo dobrej postawy nie udało im się utrzymać kilku bramkowej przewagi. W końcowych minutach Niemki z HCR-u wyróżniła lepsza skuteczność rzutów, stąd zwycięstwo 56:54.

Bramki dla gospodyń sobotniej potyczki strzeliły Lidia Żakowska 10, Mariola Wiertelak 7, Aleksandra Tomczyk 6, Martyna Michalak 5, Małgorzata Buklarewicz i Dominika Grobelska po 4, Beata Skalska, Aleksandra Uzar, Anna Herbut i Julia Winogrodzka po 3, Natalia Winiarska i Elżbieta Wesołowska po 2, Aleksandra Oreszczuk i Kinga Damaziak po 1. Dla gości najwięcej Markeviciute 16 i Beckert 8.

W najbliższą sobotę, 7 bm. o godzinie 17, w jeleniogórskiej hali piłkarki KPR-u zagrają pierwsze spotkanie Superligi. W inauguracyjnej kolejce powalczą ze szczególnie wymagającymi i utytułowanymi rywalkami, z mistrzyniami Polski z MKS-u (poprzednio SPR) Lublin.