KPR gorszy o 14 bramek

Sześć meczów, w tym z czołówką PGNiG Superligi kobiet, pięć porażek wysoką różnicą goli (bramki 156:213), tylko jedno zwycięstwo i dziesiąte miejsce w tabeli – to sportowy bilans występów piłkarek ręcznych z jeleniogórskiego klubu w najwyższej lidze krajowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W minioną sobotę, 15 bm. zespół KPR-u gładko, różnicą aż 14 bramek uległ aktualnym liderkom z kompletem zwycięstw, wicemistrzyniom Polski z SPR-u Lublin 29:43. Tylko w początkowej fazie meczu podopieczne trenerki Małgorzaty Jędrzejczak walczyły o jak najkorzystniejszy wynik. Gra toczyła się o jedno i dwubramkową przewagę. Było 8:8, ale od 10. minuty lublinianki zaczęły dominować i „odjeżdżać” rywalkom. Po trafieniach niedawnej zawodniczki KPR-u Agnieszki Koceli (dostała okazały bukiet kwiatów), najskuteczniejszej Małgorzaty Majerek (9 goli) i Edyty Danielczuk (7), SPR wygrywał 11:8, potem 17:12 i do przerwy 23:15.

Po przerwie spotkanie miało już wyraźnie jednostronny przebieg. W 36. minucie na świetlnej tablicy widniał rezultat 28:16 dla przyjezdnych. Utytułowana drużyna trenera Edwarda Jankowskiego (15 -krotne mistrzostwo Polski), kontrolowała przebieg wydarzeń i zwiększała przewagę dzięki celnym rzutom Kristiny Repelewskiej, Agnieszki Koceli, Valentsiny Nestsiaruk (wszystkie po 5 bramek w meczu) i ich klubowych koleżanek oraz po udanych interwencjach bramkarek, Weroniki Gawlik i Anny Baranowskiej. Szkoleniowiec z Lublina rotował składem, gole zdobyło jedenaście zawodniczek.