KPR bez medalu, ale wysoko

Na dziewiątym miejscu w Polsce zakończyły ligowy sezon najmłodsze piłkarki ręczne KPR MOS(rocznik 2000 i młodsze). Dziewczęta z jeleniogórskiej drużyny trenerki Dillabro Samadowej zagrały w Kępnie w finałach Pucharu ZPRP (nieoficjalne mistrzostwa w tej kategorii wiekowej). Rywalizowało szesnaście najlepszych zespołów krajowych.

Najpierw w fazie grupowej szczypiornistki KPR-u wygrały z KMKS Kraśnik 17:11, jednak po porażkach z MKS Sambor Tczew 14:16 i UKS Tuzinek Gniezno 7:13 zajęły trzecie miejsce tracąc szansę walki o medale. W fazie pucharowej młode jeleniogórzanki pokonały UKS Olimpia Końskie 15:11 i UKS Dwójka Nowy Sącz 17:10. W meczu o 9. lokatę doszło do dolnośląskich derbów z MKS Zagłębie Lubin. Piłkarki KPR-u jeszcze raz potwierdziły swoją dominację zwyciężając wysoko 26:15 (15:8). Pucharowe trofeum niespodziewanie zdobyła KKS Polonia Kępno. Do najlepszej Siódemki Turnieju wybrano Aleksandrę Bielecką (KPR).

Bramkarki Dominika Płudowska i Natalia Filończuk oraz zawodniczki z pola, Zuzanna Dubiel, Weronika Bachurska, Magdaleny: Starczyk i Pakuła, Marika Klimaszewska, Marta Kubiak, Nicola Żmijewska, Aleksandry: Bielecka i Łużna, Marleny: Grabarczyk i Pająk, Maja Wrotniewska i Natalia Liebersbach rozpoczęły zasłużony wakacyjny wypoczynek. Przygotowania do nowego sezonu piłkarki KPR MOS rozpoczną w sierpniu br. od tygodniowego obozu sportowego w Gdańsku.