To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kotlina Jeleniogórska odcięta od świata

Kotlina Jeleniogórska odcięta od świata

Nieprzejezdna jest droga w kierunku Zgorzelca, poważne utrudnienia w ruchu napotkamy na krajowej trójce w Kaczorowie. W mieście samochody toną w śniegu. Tak na godz. 10 wygląda Jelenia Góra i okolice.

- Moi kierowcy jadący do Zgorzelca stoją w korku w Pasieczniku. Droga jest nieprzejezdna, zablokowały ją tiry – mówi Tomasz Lebiedziejewski, prowadzący firmę kurierską.

Trudności są też na krajowej trójce w kierunku Wrocławia. - Dopiero parę minut temu puszczono ruch w stronę Wrocławia. Wciąż są jednak utrudnienia w Kaczorowie – mówi nam.

Śnieżyce tradycyjnie już dała się we znaki kierowcom jadącym przez Kapelę. Nie wszyscy mogą też dojechać do Jakuszyc. - Zatrzymujemy tiry przy Zajeździe Piastów w Piechowicach. W takich warunkach nie mają szans, by wjechać na górę – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Przepuszczamy tylko ciężarówki z łańcuchami.

W okolicach Jakuszyc tir na czeskich numerach rejestracyjnych wpadł do rowu, nikomu nic się nie stało. Samochód nie blokuje drogi.

Kłopoty z poruszaniem mają też samochody w mieście. Autobusy spóźniają się, kierowcy stoją w korkach. Nie da się jechać szybciej, jak 30-40 km/h.

O utrudnieniach będziemy informować.

ZIMA W JELENIEJ GÓRZE (ZDJĘCIA)

Komentarze (16)

śmiać mi się chce jak to czytam w końcu mieszkamy w górach i takie atrakcje nie powinny nas dziwić a już tym bardziej kierowców każdy powinien być przygotowany :silly:

Tak - przygotowani powinni być przede wszystkim drogowcy. I powinni odśnieżać drogi, a tymczasem od rana jeżdżąc po mieście nie widziałam ani jednego pługa. My mieszkańcy nie narzekamy na śnieg, narzekamy, bo nam go nie odśnieżają.

Za czosów mości Pana Zagłoby to była sanna. A teraz to śmiechu warte :evil: :evil: :evil: :evil: :woohoo:

Ten co siedzi w biurze i decyduje kiedy i dlaczego NIE pojedzie spycharka, temu dać więcej.
Budżet do walki ze śniegiem i tak będzie zawsze za mały, ale można do tego podejść z GŁOWĄ. U sąsiadów za Śnieżką stoi gotowy spych i czeka, są dyżury, u nas urzędnik zanim przyjdzie do biura ... tak jak z powodzią zanim powie "A" to woda poleci na Radomierzyce. Boi się powiedzieć cokolwiek, bo może spaść ze stołka, lepiej NIC nie mówić, a pensja leci.

niech spycharki wyjadom na ulice za co im placom za siedzenie

Panie Kasztelan o ile pamietam to Panska działka i cała zasypana.Do roboty!!!Bo przyjdzie nowy Prezydent i bedziesz pan odśnieżął ....swoją chałupkę łopatą bo tam gdzie są pługi to Pana nie wpuszczą.

W mieście samochody toną w śniegu - jakoś na zdjęciach nie widać zatopionych samochodów.

ale ci ludzie panikujom niech lapiom za lopate i niech se odsnierzajom a nie marudzom mocni som tylko mordzie a robic nie ma komu

budzet na odsnierzanie niech zond okrada dalej polske to polska zginie , jak dak dalej bendom okradac polske bendzie cienszko

przyszła polska piękna prawdziwa zima, a wy nic tylko narzekacie, to standard polaków, umiemy tylko narzekać, weźcie łopaty i do roboty rodacy

zgadzam sie z negus polacy tylko narzekajom cale rzycie niech wezmom sie do roboty, dla ziomkuw szacunek dla frajeruw bogarda

ortografia sie kłania drogi Polaku

a jak tak daleko od domu .

jak bys mieszkal cale rzycie w stanach to terz bys mia problemy z ortografiom

Panie GOŚCIU z godz.14:42 najłatwiej obwiniać kogoś z nazwiska będąc anonimowym, prawda?

Chciałam zauważyć, że pługi jeżdżą według harmonogramu i nie skupiają się jedynie na Jeleniej Górze ale działają również poza obszarami miasta;D ale czy kogoś to obchodzi?

ogolnie wkurza mnie takie rzucanie nazwiskami nie znając tej osoby i nie wiedząc w jaki sposob funkcjonuje firma:D

ja sie ciesze ze jest zima, jak ktos se nie morze poradzic z zimom to niech jedzie do cieplych krajuw tam gdzie caly czas sonce swieci a nie marudzi