Koszykarskie derby dla Polkowic - podsumowanie kolejki

Koszykarki Finepharmu Jelenia Góra doznały bolesnej porażki na własnym parkiecie po fatalnej grze. W derbach dolnegośląska zwycięstwo odniosła drużyna CCC Polkowice, która wygrała spotkanie 70:52.

Derbowy pojedynek zaczął się dosyć wyrównanie. Pierwsze punkty zdobyła Paulina Rozwadowska, chwilę później wyrównała Joanna Górzyńska-Szymczak (wynik 2:2). Na tablicy wyników remis utrzymywał się krótko. Po celnym rzucie Magdaleny Gawrońskiej było 9:9. Od tego momentu zawodniczki z Polkowic zaczęły przysłowiowo „odjeżdżać” gospodyniom spotkania. Po akcji 2+1 Darii Mieloszyńskiej różnica wynosiła już sześć punktów (9:15). Dwie minuty później różnica jeszcze bardziej się uwidoczniła. Amisha Carter pewnie trafiła z półdystansu i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 11:20.

W drugiej kwarcie obraz gry zbytnio się nie zmienił. Zawodniczki CCC konsekwentnie powiększały przewagę. Po punktach Mieloszyńskiej różnica wynosiła już 12 punktów (13:25). To wszystko za sprawą koszmarnej gry w ataku jeleniogórzanek oraz świetnej grze „na deskach” zawodniczek gości. Jak zwykle w ofensywie Finepharmu przewodziła Ryan Coleman, po której punktach na tablicy świetlnej widniał wynik 18:29. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 22:37.

W trzeciej kwarcie, podopieczne Krzysztofa Szewczyka rzuciły się do odrabiania strat. Punkty zdobywała Kędzia, Coleman oraz Skorek, po której rzucie straty wynosiły już tylko dziewięć punktów (39:48). Dzięki temu był jeszcze cień szansy na zwycięstwo gospodyń. Jednak jak się później okazało, na więcej koszykarek Finepharmu nie było stać. Czwarta kwarta to ponownie świetna gra koszykarek CCC w ataku.

Po rzucie „za dwa” Carter przewaga ponownie wzrosła do 15 oczek (43:58). Ta sytuacja podłamała jeleniogórzanki, które powoli zaczęły myśleć o jak najszybszym zakończeniu spotkania. W ataku radziła sobie osamotniona Coleman, jednak to nie wystarczyło. Ostatnie punkty meczu zdobyła była zawodniczka jeleniogórskiej drużyny Natalia Małaszewska i ostateczny wynik spotkania brzmi 52:70. Szkoda tej porażki, szczególnie mając w pamięci wszystkie niewykorzystane sytuacje w ataku.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra – CCC Polkowice 52:70 (11:20, 11:17, 17:11, 13:22)

Finepharm: Coleman 13 pkt., Skorek 9, Merideth, Górzyńska-Szymczak i Kędzia po 6, Ristić i Babicka po 4 oraz Gawrońska 3.
CCC: Mieloszyńska 17, Carter 15, Gajda 13, Jeziorna 10, Robbins 6, Małaszewska 5, Gajewska oraz Pietrzak po 2.