Koniec dobrej passy „Wichosiek” po seryjnych błędach

Drugoligowym koszykarkom z jeleniogórskiego klubu nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy (pięć wygranych z rzędu). W pierwszym z trzech ostatnich spotkań zespół KS „Wichoś” doznał u siebie porażki z MKS-em Polkowice 59:67. Do zwycięstwa przyjezdne poprowadziła trójka zawodniczek występujących w drużynie ekstraklasowej z Tauron Basket Ligi Kobiet. Paulina Żukowska zdobyła aż 30 punktów, Justyna Fura 18, Natalia Bucyk 4 pkt.

Po remisowej pierwszej kwarcie (16:16), w drugiej odsłonie podopieczne trenera Eugeniusza Sroki zagrały popisowo (23:12). Po zmianie stron „Wichośki” nadal dyktowały warunki gry (46:34), jednak rywalki stale odrabiały straty (10:16). Potem kibice obejrzeli 11 punktową serię polkowiczanek, które w 39. minucie doprowadziły do remisu 59:59 i w decydującej fazie meczu trafiały „trójki” (w kwarcie 10:23). Jeleniogórskie koszykarki mogły zwyciężyć, ale w nerwowej końcówce seryjnie popełniały proste błędy i traciły piłkę, co skwapliwie wykorzystywały rutynowane polkowiczanki.

Punkty dla pokonanych zdobyły Magdalena Dźwilewska 18, Sandra Lewkowicz i Aleksandra Lorenz po 15, Marta Klementowska 4, Natalia Kopiec i Wiktoria Łozowiecka po 3.

W zabobrzańskiej hali SP nr 11 po piątkowym meczu z MKS Pomopax Tęczą Leszno, w niedzielę, 20 marca o godz. 16, ostatnia konfrontacja z KSK Stalą Brzeg.