To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koncert dyplomantów "Od Mozarta do Schumanna"

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

Koncert dyplomowy studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu zatytułowany "Od Mozarta do Schumanna" już w najbliższy piątek, 25 maja, o godz. 19.00 w jeleniogórskiej filharmonii. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej tego dnia prowadzić będą dwie młode dyrygentki – Karolina Polak i Marta Kaca. W programie Symfonia Es-dur KV 543 Wolfganga Amadeusa Mozarta i IV Symfonia d-moll op. 120 Roberta Schumanna. 

Edukacja zawodowego muzyka to dwanaście lat szkoły muzycznej i pięć lat studiów wyższych. Łącznie to siedemnaście lat wyrzeczeń, codziennego ćwiczenia, dbania o kondycję swojego aparatu wykonawczego oraz słuchu. Zwieńczeniem tej długiej i trudnej drogi, rozpoczętej niejednokrotnie w wieku kilku lat jest uroczysty koncert zwany koncertem dyplomantów.  W tym roku na estradzie Filharmonii Dolnośląskiej zaprezentują się dwie młode dyrygentki. Karolina Polak i Marta Kaca zdają się zaprzeczać stereotypowi, że dyrygent to męski zawód. Zaprezentują się różnorodnym symfonicznym repertuarze, a koncert prowadzony przez dwóch dyrygentów jest znakomitą okazją do bliższego poznania tej trudnej dziedziny sztuki – informują organizatorzy koncertu.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten muzyczny wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 24 maja, po godz. 14.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich“. Zapraszamy!