To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Komisji ds. bezrobocia na razie nie będzie

Komisji ds. bezrobocia na razie nie będzie

Wniosek o powołanie w radzie miejskiej komisji do spraw bezrobocia, złożony przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych i poparte pół tysiącem podpisów mieszkańców, nie spełnia wymogów formalnych i - póki co - rada miasta nie zajmie się nim.

Zgodnie z przepisami, co najmniej półtysięczna grupa mieszkańców może składać wnioski uchwałodawcze do rady miejskiej, ale osoby popierające inicjatywę muszą podpisać się pod konkretnym projektem uchwały.

Tymczasem JSOB zbierało podpisy pod ogólnym dezyderatem domagającym się powołania komisji do spraw bezrobocia. Według opinii miejskich prawników, nie wiadomo jaki projekt te osoby popierały, bo go po prostu nie było.

Samorząd postanowił jednak, że to komisja statutowo-organizacyjna rady miasta przygotuje odpowiedni projekt uchwały. Osobną kwestią pozostaje, czy rada miasta go przyjmie i czy w efekcie taka komisja powstanie.

Komentarze (6)

jeśli już to bardziej potrzebna była by komisja do spraw rozwoju przędsiębiorczości i likwidacji barier urzędniczych a bezrobocie będzie nikło.

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, magistracki Wydział Inicjatyw Gospodarczych /nieszcześliwa nazwa dla tego wydziału, który nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek inicjatywą gospodarczą/ oraz Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy /po co to jeszcze istnieje?/, przyczyniaja się do "rozwoju przedsiebiorczości", nie tworza tez "barier urzedniczych". Dzieki nim bezrobocie niknie a budżet samorzadowy staje się "zasobniejszy".

UM boi się zatrważających statystyk, dlatego zeszłoroczna wigilia dla bezdomnych i wykluczonych społecznie się nie odbyła na placu ratuszowym. Można to ocenić po tym ilu ludzi zgłasza się do JSOB po dary liczone w tonach.

Ale za to spotkanie noworoczne aktywistów JSOB p.J.J. zorganizował w restauracji "Bosman" cała szopka z pomaganiem bezrobotnym to przykrywka dla ambitnych pomysłów pana J.J.

dereu iti pot scrie numai in forma asta pt ca nu o fac numai de acasa si nu ma pot loga undeva.daca actecpi bine iara daca nu efactiv nu am alternativa.