To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolory Tanga

Kolory Tanga

„Kolory Tanga” zabrzmią podczas kolejnego ze Zdrojowych Czwartków z Filharmonią w jeleniogórskich Cieplicach. 16 kwietnia o godz. 19.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji  wystąpi Quinteto El Tango

Podczas czwartkowego koncertu „Kolory Tanga” na uzdrowiskowej scenie zabrzmią utwory Carlosa Gardela, Astora Piazzolli, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, Jakuba Kagana, Henryka Warsa.
Grać je będzie formacja Quinteto El Tango w składzie: Ewa Kaczmarek-Lewera (fortepian), Maciej Ćwikliński (akordeon), Bartłomiej Dyner (kontrabas), Jacek Matuszewski (gitara), Rafał Rydyger (skrzypce). Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, których połączyła wspólna pasja do tanga. Quinteto El Tango specjalizuje się w wykonywaniu nowocześnie skomponowanych lub zaaranżowanych na nowo tang. Muzyka zespołu jest niezwykle emocjonalna, melodyjna, czasami bardzo trudna wykonawczo, ale o wyjątkowej urodzie muzycznej. Artyści balansują na granicy znakomitej stylistyki klasycznej i popularnej. Zapowiada się więc niesamowity wieczór w Cieplicach, pełen energetycznego brzmienia.

Uwaga! Informacja o tym, jak zdobyć można zaproszenia na ten właśnie koncert w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 14 kwietnia.