To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejny zgon z powodu świńskiej grypy

 Kolejny zgon z powodu świńskiej grypy

W lubańskim szpitalu zmarł 42-letni mężczyzna. Chorował na świńską grypę.  To kolejna ofiara tej choroby. Pacjent leczył się kilka dni wcześniej u lekarza rodzinnego. Miał zwykłe objawy przeziębieniowe. Ponieważ terapia nie przynosiła poprawy, mężczyzna sam zgłosił się do szpitala. Z rozpoznaniem zapalenia płuc został przyjęty na oddział 10 lutego.

Niedługo potem jego stan znacznie się pogorszył. Pacjent miał niewydolność oddechową i został podłączony pod respirator. Wczoraj jednak wysiłki lekarzy okazały się nieskuteczne.

13 lutego w Kamiennej Górze zmarł 30-latek z Jeleniej Góry. Drugi z pacjentów lubańskiego szpitala, u którego potwierdzono patogen AH1N1, 30-letni mężcyzna, miał łagodne objawy choroby i wrócił do domu.

Na świńską grypę zapadł też lekarz z kamiennogórskiego szpitala, który miał kontakt ze zmarłym przed niespełna dwoma tygodniami pacjentem. Choroba jednak przebiega u niego łagodnie, mężczyzna nie jest hospitalizowany, leczy się w domu.  Rodziny wszystkich pacjentów z rozpoznaniem AH1N1 zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. U nikogo z krewnych nie stwierdzo na razie objawów grypowych.