To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejny złodziej barierki wpadł

Policjanci z Kowar wspólnie ze śledczymi z Lwówka Śląskiego zatrzymali sprawcę kradzieży przydrożnych barierek. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. 34-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Troje złodziei usiłowało ukraść 90 elementów przydrożnych barierek energochłonnych, które oddzielają jezdnię od pobocza. Byli dobrze zorganizowani i zdołali zdemontować barierki na odcinku około 380 metrów. Zdarzenie miało miejsce koło zapory wodnej w Pilchowicach.

Praktycznie na gorącym uczynku policjanci złapali 33-letnią mieszkankę Jeleniej Góry, która najprawdopodobniej „ubezpieczała” złodziei informując ich o nadjeżdżających samochodach. Kiedy 33-latka zauważyła nadjeżdżający samochód powiadamiała o tym swoich kompanów, którzy szybko chowali się w okolicy. Kobietę złapał dzielnicowy z Wlenia wspólnie ze strażnikiem miejskim.

Policjanci z lwóweckiej komendy bardzo szybko zidentyfikowali dwóch pozostałych złodziei. Sprawcy jednak zapadli się pod ziemię. Jeden z nich ukrywał się przez kilkanaście dni w Kowarach. Śledczy z Lwówka Śląskiego wspólnie z policjantami z Kowar złapali poszukiwanego 34-latka. Mężczyzna został przewieziony na policję w Lwówku Śląskim i został mu przedstawiony zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci nadal poszukują trzeciego ze sprawców, który ukrywa się do tej pory. Śledczy znają już jego personalia.

Komentarze (2)

Dla chleba panie dla chleba..... :angry:

Złapać ostatniego,wsadzić za kraty i spokój będzie dopóki nie wylezą i znowu nie zaczną kraść.Nie kradli dla chleba tylko żeby się naj...ć!