To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejni do Afganistanu

Kolejni do Afganistanu

Z Polski do Afganistanu wyjeżdża około 2 tys żołnierzy. Wśród nich znajduje się grupa żołnierzy z jednostki w Świętoszowia. Wszystkich uroczyście żegnano właśnie na naszym terenie. Stanowią VIII zmnianę polskiego kontyngentu.

Składa się on w większości z sił dolnośląskiej elitarnej 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Do tego wyjazdu

przygotowywała się ona cały rok. Żołnierze nie ukrywali, że jadą nie tylko po to, by przeżyć przygodę i mieć szanse na awans w armii, ale także w celach zarobkowych. Liczą na pensje sięgając 10 tys. zł.

Przedstawiciele władz samorządowych przekazali na ręce dowódcy kontyngentu flagę i herb województwa dolnośląskiego oraz flagę starostwa powiatu bolesławieckiego. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry przekazała latawce, które za pośrednictwem żołnierzy trafią do afgańskich dzieci. Podziękowano wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na apel w sprawie zbiórki darów i pomocy humanitarnej dla mieszkańców afgańskiej prowincji Ghazni. Przed wyjazdem żołnierzy, dary przekazały władze m.in.: województwa lubuskiego, samorządowcy z Kamiennej Góry, Polkowic i Głogowa, ale również firma „Arcobaleno”, dzięki której, mieszkańcy Afganistanu otrzymają od polskich żołnierzy 20 tys. par obuwia.

Komentarze (3)

ale się pan rozpisał hmhmy

A ta fotka na dole to do oglądania pod mikroskopem czy lupą ? No chyba że to specjalny kamuflaż :P

Ciekawe po h*****a oni tam jadą? Wojna dla polski skończyła sie w 1945:)