To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejne miliony na stadion w Karpaczu

Kolejne miliony na stadion w Karpaczu

Samorząd Karpacza pozyskał dodatkowe 3 mln złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na prace przy przebudowie stadionu lekkoatletycznego.

Biorąc pod uwagę dotychczasową wysokość dotacji, tj. 7 mln zł z ministerstwa oraz 2 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego, całkowite dofinansowanie wynosi obecnie 12 mln zł. - Jest to maksymalna kwota jaką mogliśmy otrzymać z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz najwyższe w historii miasta dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych – podkreśla Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. Z przyznanych pieniędzy m.in. zostanie doposażona siłownia. Cała inwestycja pochłonęła ostatecznie 26 mln zł.  

Duże zaangażowanie instytucji publicznych w dofinansowanie inwestycji w Karpacza w pewien sposób potwierdza strategiczną rolę stadionu im. Ireny Szewińskiej dla rozwoju sportu w Polsce. Jego funkcjonalność i walory docenili dotąd wybitni trenerzy – Aleksander Matusiński i Malwina Wojtulewicz – Sobierajska oraz zawodnicy kadry Polski, którzy przebywają obecnie na zgrupowaniu lekkoatletycznym w Karpaczu, w tym m.in. wicemistrzyni świata Joanna Fiodorow, brązowy medalista MŚ Wojciech Nowicki oraz Mistrz Europy Konrad Bukowiecki.

Przypomnijmy przy tej okazji, że Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał Karpaczowi organizację Mistrzostw Polski w biegu na 10000 m w kwietniu oraz mityngu U20 Polska- Czechy-Słowenia - Słowacja – Węgry w czerwcu 2020 r.

Komentarze (9)

stadion im. Ireny Szewińskiej? przecież ona za przebrzydłej komuny wygrywała - czyli de facto współpracowała z komunistami... no nie rozumiem czemu jeszcze czujne prawicowe towarzystwo z rady się nie skrzyknęło i nie gardłuje za zmianą nazwy - najlepiej na stadion im. pinocheta, albo swojskiego łupaszki? albo stadion im. tego papieża, co krył pedofilów, no jak mu tam było na imię zapomniałem.

Nie ważne jak się nazywa, ważne czy był potrzebny w takiej okazałości. Jeden tam biega wieczorami.

A jg jak zwykle w cczrnej doooopie

Może by tak Karpacz lepiej postarał się o budowę własnej oczyszczalni ścieków. Bo inni płacą za czyszczenie ścieków Karpacza kilkanaście zł, a Karpacz kilka. Inne gminy finansują rozbudowę oczyszczalni dla Karpacza, a Karpacz buduje stadion. Brawo KSWiK, brawo prezes

Brawo burmistrz niech zasraja wszystko co po niżej

karpacz to tylko i wyłącznie betonowa wiocha, nie maja oczyszczalni ścieków - tylko hotele i hotele, to już nie osada wypoczynkowa tylko źródło katastrofy ekologicznej - wstyd jak ....

Na ten stadion to pójdzie tyle co na Narodowy ;) ale w sumie na 2 imprezki w roku to sie opłaca przecie to kurort

Kole stadiona trza na gwałta budować Biedronkiem , Lidela ,Oszoma i składowiska śmieciów dolnoślaskich . AMENUS GLOBUS !!!!!! Imienia Bolka z Danzinga

Obiekt, który pół roku w roku stoi pusty to bardzo trafiona inwestycja.