To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koalicyjna konwencja w Cieplicach

Koalicyjna konwencja w Cieplicach

- Zrobimy wszystko, żeby 13 października Polacy wiedzieli, że to jest ich wybór. Żeby z taką patologią, takimi powiązaniami, takim typem państwa PiS absolutnie skończyć – mówił podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Jeleniej Górze, lider PO Grzegorz Schetyna. Lider ugrupowania odniósł się do medialnych informacji o Marianie Banasiu, prezesie Najwyższej Izby Kontroli, a dotyczących wątpliwości w jego oświadczeniu majątkowym i niejasnych powiązaniach z osobami z półświatka.

Zdaniem Schetyny szef NIK-u powinien zostać zdymisjonowany, bo „to nie jest normalne, że dyrektorem kurnika zostaje lis”. Lider opozycyjnej koalicji najwięcej miejsca w swym przemówieniu poświęcił działalności obecnie rządzących i kilkukrotnie powtarzał, że Koalicja zrobi wszystko, by w nadchodzących wyborach „wybór był jasny i żeby Polacy wybrali tak, jak powinni wybrać”.

- To będzie wybór absolutnie strategiczny: czy Polska będzie krajem dla wszystkich ludzi bez wyjątku, którzy chcą tutaj mieszkać, którzy czują się Polakami i patriotami, którzy szukają tego, co wspólne. Czy Polska ma być krajem, tak jak chcą tego politycy PiS, wykluczającym i agresywnym, opartym na złych emocjach. My zawsze będziemy mówić: Polska uśmiechnięta, radosna, obywatelska, Polska dumna ze swoich osiągnięć i Polska przyszłości – dodał.

Głos zabrali także liderzy list wyborczych i pozostali kandydaci, którzy przekonywali w gruncie rzeczy samych siebie, że jest jeszcze czas, by dotrzeć do jak najszerszego grona wyborców i przekonać nieprzekonanych. Padały ostrzeżenia o postępującej degradacji samorządów, a także obietnice poprawy sytuacji służby zdrowia, pacjentów, finansowaniu in vitro, naprawy reformy edukacji.

- To nie jest tak, że my jesteśmy Dawidem, a oni są Goliatem. Oni są tłustymi kotami z pełnymi żołądkami. Wystarczy tupnąć, żeby ich przestraszyć i pójść mocno i odważnie do zwycięstwa – zachęcał lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu jeleniogórsko-legnickim – Piotr Borys.

Jednym z uczestników niedzielnej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Zdrojowym Teatrze Animacji był słynny polski tyczkarz, złoty medalista olimpiady w Moskwie w 1980 roku – Władysław Kozakiewicz, który kandyduje do senatu. Lider Koalicji – Grzegorz Schetyna nawiązał do słynnego, medalowego występu naszego sportowca przed laty mówiąc, że w nadchodzących wyborach „tym, którzy są po złej stronie pokażemy gest Kozakiewicza”.
A sam olimpijczyk zaapelował o grę fair play i dodał, że zwycięstwo jest możliwe, tylko trzeba w nie uwierzyć. Tak, jak on uwierzył w Moskwie w 1980 roku.

Konwencja KO w JG (3).jpeg
Konwencja KO w JG (4).jpeg
Konwencja KO w JG (5).jpeg
Konwencja KO w JG (7).jpeg
Konwencja KO w JG (8).jpeg
Konwencja KO w JG (9).jpeg
Konwencja KO w JG (10).jpeg
Konwencja KO w JG (12).jpeg
Konwencja KO w JG (13).jpeg
Konwencja KO w JG (15).jpeg
Konwencja KO w JG (16).jpeg
Konwencja KO w JG (17).jpeg
Konwencja KO w JG (18).jpeg
Konwencja KO w JG (19).jpeg
Konwencja KO w JG (20).jpeg
Konwencja KO w JG (21).jpeg
Konwencja KO w JG (23).jpeg
Konwencja KO w JG (25).jpeg
Konwencja KO w JG (26).jpeg
Konwencja KO w JG (27).jpeg
Konwencja KO w JG (29).jpeg
Konwencja KO w JG (31).jpeg
Konwencja KO w JG (32).jpeg
Konwencja KO w JG (33).jpeg
Konwencja KO w JG (34).jpeg
Konwencja KO w JG (35).jpeg
Konwencja KO w JG (1).jpeg
Konwencja KO w JG (2).jpeg

Komentarze (56)

Brawo, tak trzymać, nie dopuścimy koalicji obywatelskiej do władzy. Nikt nie da się dwa razy oszukać.

Gucio widzę że się zaangozowales kto by się. Spodziewał

Program KO jest tak aktualny jak zdjęcia pani Czernow na plakatach.

Stara sitwa pcha się znowu po kasę i reszta co siedzi na ciepłych posadkach w miescie prezesi spółek , dyrektorzy wstyd koalicja zero młodych ludzi na pierwszych miejscach jak można wystawiać babcie i dziadków

Ty komuch jesteś w takim razie albo od Korwina bandyta.

Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia.
Martin Luther King

Z jakiej partii byl poprzedni prezes NiK to nijaki Krzysztof K.?

tylko dbają o siebie a O b y w a t e l a mają głęboko w d****

Odpalić ipn.gov.pl i sprawdzić nazwiska wyborców PO siedzących na sali. WSTYD I HAŃBA

Morawiecki w Świdnicy i Ząbkowicach - droga S8, droga ekspresowa z Wrocławia przez Świdnicę do Wałbrzycha, poszerzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Schetyna w Jeleniej Górze - PiS jest zły

Za taki stan rzeczy winę ponosi przede wszystkim Machałek i Mróz - to oni nie są w stanie dotrzeć do decydentów... Drogi ekspresowe, to nie samorząd.

KO nie ma się czym popisać, ale proponuje przeczytać odpowiedź prezydent Świdnicy na słowa Pana Premiera - słowa, słowa słowa

No cóż, łatwo jest spijać śmietankę z tego, co przygotowali poprzednicy. A ciemny lud kupi, że to za przyczyną PiS-u powstało...

Do 2020 r. środki na drogi pochodzą z funduszy unijnych pozyskanych przed 2015 r. na lata 2014 - 2020. Wycieranie sobie twarzy inwestycjami rozpoczętymi przed 2015 r. ma na celu wprowadzanie opinii publicznej w błąd w stylu Pani Holeckiej w TVPis, która ma kilka pasków przygotowanych na każdą okoliczność. Typu dziś słonecznie ale w domu Tuska pękała rura itp.

to są inwestycje, które mają dopiero powstać. Żadna z nich nie została rozpoczęta przed 2015r. PO, które pewnie jak zwykle wygra w Jeleniej Górze, nawet nie udaje, że ma jakieś propozycje dla regionu i że coś zamierza dla jego mieszkańców zrobić. W przeszłości częściej zabierała pieniądze na inwestycje drogowe (przesunięcie pieniędzy z S3 na obwodnicę Warszawy czy też odsuniecie na liste rezerwową czyli tak naprawdę rezygnacja z obwodnic Chmielenia, Pasiecznika i Biedrzychowic). Opowieści więc jak to PO rozpoczyna inwestycje w regionie a PiS "wyciera sobie nimi twarz" to przeinaczanie faktów godne pani Holeckiej i TVP.

Szeryf po ostatnich wyborach nie posprzątał na swojej wsi. Zrobił syf ale nie widzi tego.

Szeryfowi jak widac dieta radnego za chuda,senatorska znacznie tłuściejsza.

polityczny bełkot jedynie na tej konwencji bez pomysłu na przyszłość. Trzeba oddać PiSowi że poważniej traktuje swoje zobowiązania i podniósł poprzeczkę wyżej jeśli chodzi o służbe obywatelom. A za pseudoafere oBanasiu to jeszcze się będą tłumaczyć jak Kittel za Szeremietiewa swoim czasie

Smutno to stwwierdzić, ale KO nie ma żadnego mądrego pomysłu na Polskę - są tylko frazesy ale bez żadnych konkretów i przegarją na własne życzenie. Pis-u nie popieram ale w tym smutnym kraju nie ma na kogo głosować.

Słyszałeś określenie "mniejsze zło"?

To była konwencja? Może konwekcyjka, a może spotkanie.... Towarzystwa wzajemnej adoracji?. Kto z Jeleniogórzan nie związanych tym, z tą koalicyjką wiedział? Nasze miastowe medyjka o tym "ani be ani me". Taka to obywatelska koalicja.

Niech robią te swoje spędy z obelgami wszystkich niepopierających. Tylko na tyle ich stać. Niestety w walce z PiS nie mają żadnych szans. PiS przynajmniej część obietnic spełnił i nie zapomina o zwykłych obywatelach. PO niestety tylko żarła z koryta a o obywatelach zapomniała.

Nie podpisujesz się "domino"?

Bardzo dobrze ,że PiS wygra.

Tak, 28:1. Już kilka razy tak wygrali.

Fan Rydzyka i Pawłowicz zabrał głos.

Obietnice - te szczególnie przedwyborcze - nic nie kosztują, na przykładzie PiS można wszystko obiecać i NIC (no, poza rozdawnictwem nie swoich pieniędzy) przez cztery lata nie zrealizować, byle do następnej kadencji... Aha, byłbym nierzetelny, tak twierdząc - przecież osadzili "swoimi", wypróbowanymi (bez kompetencji!), stanowiska w spółkach Skarbu Państwa! Bo tak się nam należało!!! O stanie praworządności i wymiarze sprawiedliwości z litości nie wspomnę...

Ej, no nie mów tak, przecież pokoje na godziny to były dla ludzi!

Oczywiście masz na myśli Roberta Kropiwnickiego u którego w jednym licznych mieszkań mieszkały i przyjmowały córy koryntu

Przewaga komentarzy proPiS-owskich, na dodatek w czasie, kiedy dorosły człowiek powinien pracować, a młody być na zajęciach szkolnych, świadczy, że ten elektorat ma DUŻO WOLNEGO CZASU. Efekt 500+?

Słyszałeś o czymś takim jak np. praca na zmiany albo urlopy? Tobie widać też CZASU WOLNEGO nie brakuje skoro napisałeś komentarz przed południem, a przecież sam twierdzisz o tej godzinie dorosły człowiek powinien być w pracy, a młody w szkole?!

Nareszcie nie "pisowskie mordy i ryje". Tutaj mamy kwiat naszych "elyt" .Piękne twarzyczki i roześmiane buśki.Na sali spotkało się mimo wszystko(aż dziw bierze) tak wielu, aby 13 października przekonać się,że dostaną głosy od tak niewielu.Wśród soli naszej ziemi znaleźli się też TW i działacze z dawnych epok chcący zmieniać świat na lepsze wyłącznie dla siebie.Niektórzy dobrali kolorystykę "ancugów" do kolorystyki zebrania.Niektórzy tak się zafascynowali ,że planszetki wyborcze trzymali do góry nogami.I tak trzymać.

Nie chcę żadnych +. Chcę czystego powietrza, bezpieczeństwa na drogach, sprawnej służby zdrowia i nowoczesnej i dobrze wyposażonej szkoły. O resztę zadbam sama jeśli mi państwo zbyt dużo nie ukradnie.

Niech się dziadki i babulki cieszą - do dnia świra to jest ich czas :)

Raczyli się sokiem z buraka czy trzaskowianką.

Niezły TEATR!!! hahahahaha :)))))

Tragikomedia.A na trybunach sami klakierzy, opłacani za budżetowe pieniądze.

Nie da ci ojciec nie da ci matka co ci naobiecuje PISowska omotka.$ po 4 zeta ,wizy pisna wode. Alleluja.

W mordę jeża, jeden dostał auta od bezdomnego drugi kamienicę w Krakowie a jakoś nic nie dostałem oprócz garba od roboty.

szetyna powinien wziąsc za siebie za afere hazardowo menda jedna ile u niego startuje co majo za uszami

szetyna powinien wziąsc za siebie za afere hazardowo menda jedna ile u niego startuje co majo za uszami

Jurgieltnicy i polakożercy! Pętaki, wasze miejsce jest w kryminale!

Aż tak bardzo nienawidzisz prawa i sprawiedliwości?! Dlaczego?

Zastój inwestycyjny kraju, demolka sądownictwa, bilion długu publicznego, wzrost cen, zmniejszanie środków z UE, wykorzystywanie samolotów i samochodów do celów prywatnych, wprowadzanie socjalizmu , stawianie pomników gdzie popadnie, wypaczanie historii, wymieniać dalej ?

Masz rację tak było za czasów Tuska i kopaczowej.Trzeba dodać likwidacja stoczni ,podwyższenie wieku emerytalnego,likwidacja zasiłków pogrzebowych, grabież z funduszy emerytalnych,niejasne okoliczności sprzedaży Ciechu ,PAK-u.Zamrozenie podwyżek w budżetówce i waloryzacji emerytur.Afera podkarpacka,ambergold.Umowa z Gazprom en,zgoda na niekorzystny pakiet klimatyczny.To właśnie dlatego ludzie nie wierzą KO wcześniej PO,wcześniej UW, wcześniej KLD

Cztery lata śmiesznych komisji, dochodzeń, itp. Oskarżonych: ZERO. Jeszcze coś chcesz dodać?

Czyli wolisz dalej finansować rydzyka i komisje Smoleńska, palić węglem i ukrywać afery PiSu i dawac się doic. Chyba że emerytura ci leci za żywota.

W latach rządu PO-PSL 2008-2015 dług publiczny rósł średnio rocznie o około 60 mld. złotych i to mimo braku jakichkolwiek plusów, a w 2014 roku został zmniejszony chwilowo za sprawą zajumania ponad 150 mld. złotych z OFE. W latach 2016 do połowy 2019 roku dług publiczny rośnie średnio rocznie o niecałe 50 mld złotych mimo plusów dawanych przez obecny rząd. I co "geniuszu" ekonomii, kto zadłużał kraj bardziej!?

"zajumanych z OFFE"??? dostałeś całość, bez potrącenia takiego jak pis robi w PPK - to jest dopiero skok na kasę! a wy się cieszycie, że daja wam kasę - którą wcześniej wyjęli z twojej kieszeni, hahahaha!

Pawłowicz i Maciarewicza znasz ? To nie pytaj g****o.