A klasa – III grupa - XXIII kolejka - wyniki, strzelcy, omówienia, tabele

Sparta Zebrzydowa - LZS Brzeźnik 1:2 (0:1),

Iskra Łagów - GKS Raciborowice 0:3 (0:1),

bramki: Biały (2), Kulesza;

czerw. k.: Szydlarski (86. min., Iskra, 2 ż.)

LKS Ocice - Apis Jędrzychowice 5:4 (2:1),

bramki: Gregoryński (2, k.), Jakieła, M. Karaban, Zamojski  -  Rydol (3, k.), Piosna

LZS Łaziska - GKS Iwiny 1:2 (1:0),

bramki: Stec – Zaręba, Kurdyś

KS Łąka - KS Stare Jaroszowice 5:2 (1:2),

bramki: Pietraho, Szwedo, Nakonieczny, Sawicki, Kumosz – Zając (2)

Hutnik Pieńsk - LKS Dobra 4:1 (4:0),

bramki: Kowal, Kotelnicki, Krajewski (2) - Junak

GKS Tomaszów Bolesławiecki - Cosmos Milików 3-0 vo.

Z kilku względów zainteresował nas pojedynek Sparty Zebrzydowa z LZS-em Brzeźnik. Chcieliśmy zobaczyć kibiców Brzeźnika, których zachowania – jak słyszeliśmy – boi się większość zespołów III grupy. Przede wszystkim jednak liczyliśmy, na odpowiedź miejscowych co stało się z drużyną typowaną przed rundą rewanżową do awansu.

Kibice nie okazali się tak straszni, jak ich malowano. Grupa była niewielka i zachowywała się bez zarzutu. Kibice z Zebrzydowej mówili jednak, że źle trafiliśmy, bo mecz był o 11. – To dobra pora meczu, żeby nie było  z nimi kłopotu. Oni tak wcześnie nie wstają – śmiali się miejscowi.

Przegrywając z Brzeźnikiem Sparta doznała porażki po raz piaty z rzędu. Na pytanie co jest przyczyną, trener bezradnie rozłożył ręce. – Skład nam się wiosną trochę posypał, ale nie na tyle, żeby prezentować tak słabą formę – tłumaczył. – Nie wiem, naprawdę nie wiem, co się dzieje.

A na porażkę z Brzeźnikiem miejscowi nie zasłużyli. Dłużej byli w posiadaniu piłki, w ich poczynaniach widać było taktykę, stwarzali sobie sytuacje (choć nie stuprocentowe). Zwłaszcza na początku II połowy, po szybko zdobytym golu wyrównującym, gospodarze zdominowali rywali i wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Tyle, że drugiego gola zdobył grający z kontry LZS i mocno to podcięło skrzydła Sparcie.

Ważny mecz dla układu tabeli rozegrano w Łagowie, gdzie spotkali się potencjalni rywale Hutnika do awansu. Zwycięstwo Raciborowic chyba pogrzebało takie nadzieje Iskry. Mecz mógł się podobać. W pierwszej połowie był wyrównany, ze wskazaniem na gości; po zmianie stron gospodarze przeważali i stworzyli sporo sytuacji. Cóż, skoro zawodziła skuteczność. O wyniku zdecydowały pierwsze i ostatnie minuty meczu. Na początku sędzia nie uznał bramki dla Iskry, choć z odgwizdanym spalonym gospodarze się nie zgadzają, twierdząc że piłki dotknął obrońca Raciborowic. Za dyskusje po tym zdarzeniu żółtą kartkę otrzymał Szydlarski, co miało złe skutki w końcówce spotkania, gdy zobaczył drugi taki kartonik. Było wtedy jeszcze ciągle 0:1 i mimo osłabienia łagowianie  próbowali wydrzeć remis. Tyle, że zamiast sami strzelić, stracili dwa gole po kontrach Górnika.

Apis, drugi potencjalny kandydat do awansu też przegrał, na boisku w Ocicach. Mecz był wyrównany i bardzo emocjonujący. Gospodarze prowadzili już 3:1, by w ciągu dwóch minut stracić dwie bramki, a chwilę później kolejną. Apis przespał jednak końcówkę spotkania, pozwolił sobie narzucić styl gry i nie uratował nawet punktu. Co nieczęsto się zdarza, po tym meczu rywale wzajemnie się komplementowali.

Inną wagę miał mecz w Łaziskach, gdzie – ciągle niezbyt pewny utrzymania – miejscowy LZS spotkał się z będącym w jeszcze trudniejszej sytuacji GKS-em Iwiny. Wygrali goście, choć do przerwy ich sytuacja nie była dobra. Wszystkie bramki padały z kontr.

W Łące wysoko przegrały Stare Jaroszowice. Goście prowadzili po pierwszej połowie i mieli okazji, by prowadzić wyżej – najlepszą: autor dwóch goli, który strzelając z 5 metrów na pustą bramkę trafił w poprzeczkę. Po zmianie stron brami zdobywali tylko gospodarze, a obrona gości była bezradna. – Nasza defensywa po kontuzji stopera i absencji innego podstawowego obrońcy zupełnie się rozsypała – tłumaczą w Starych Jaroszowicach.

Nie zwalnia Hutnik Pieńsk, który po pół godzinie gry prowadził z Dobrą 4:0 i był to najniższy wymiar kary dla przyjezdnych. Przy takim wyniku gospodarze wprowadzili na boisko juniorów i mecz stał się bardziej wyrównany, nie na tyle jednak by zwycięstwo Hutnika było choćby przez chwilę zagrożone.