To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kierowco – strzeż się tej alfy

Kierowco – strzeż się tej alfy

Setkę osiąga w 7,8 sekundy, ma sprzęt rejestrujący piratów drogowych i nagrywający rozmowy toczące się w promieniu 30 metrów – takie możliwości ma nowa alfa romeo 159, którą otrzymała jeleniogórska policja. Ma być postrachem piratów drogowych.

- Auto jeździ u nas od wtorku. Prowadzimy jazdy testowe, ale już rejestrujemy nim wykroczenia – mówi Krzysztof Brodowski, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP Jelenia Góra. - Jest wyposażone w wideorejestrator, możemy mierzyć prędkość z przodu z tyłu a także z boku, w zasadzie bez wychodzenia z samochodu.

Nowa alfa romeo ma 200KM, pojemność 1,8 TBI turbo, prędkość od 0 do 100 km/h osiąga w 7 sekund. Można nią rozpędzić się do 235 km/h. - Dobrze trzyma się drogi – dodaje Krzysztof Brodowski.

Alfy romeo zakupiono w ramach doposażania komend policji w Polsce. Pojawiły się już pogłoski o tym, że w autach odkręcają się koła i że samochody te są bardzo awaryjne. - Trudno nam to stwierdzić. Tak naprawdę to, czy to auto jest awaryjne czy nie, będzie mógł stwierdzić jego użytkownik i do dopiero po jakimś czasie – mówi K. Brodowski. - Nasi policjanci przyjechali nim z Wrocławia i nic się nie działo. Przeciwnie, bardzo dobrze trzyma się drogi.

Nowością jest to, że pojazd wyposażony jest w mikrofony kierunkowe, można nagrywać rozmowy z kierowcą w odległości nawet do 30 metrów od samochodu. - Mam nadzieję, że dzięki temu skończą się skargi na policjantów, że byli niegrzeczni, nieuprzejmi, dowodem będzie materiał dźwiękowy – mówi K. Brodowski.

Materiał video i audio rejestrowany jest na dyskach, które można wyjąć i zgrać do komputera.
To nie jedyne zakupy dla jeleniogórskiej drogówki. Wzbogaciła się ona o 2 motocykle hondy. - Będą wykorzystywane na dniach, jak tylko poprawi się pogoda – dodaje zastępca naczelnika.

Honda ma pojemność 1l, w 3,5 s osiąga 100 km. - To motocykl lżejszy od BMW, które mamy od jakiś 2 lat. Jest dynamiczny i zwrotny i nadaje się do pełnienia służby w mieście – mówi Krzysztof Brodowski.

ZOBACZ ZDJĘCIA
 

Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy
Kierowco – strzeż się tej alfy

Komentarze (15)

To trzeba będzie uważać na to co się mówi-jeżdżący legalny podsłuch?Autko piękne!

BARZO ŁADNY PRZYKŁAD DAJE POLICJA BEZ KASKU NA MOTORZE!!!!!!!!!!!!!

Wszystko bardzo fajnie, tylko że za chwilę okaże się, że na przykład akumulatorek nie daje rady zasilać tylu policyjnych gadżecików na raz: kogucika, radiostacyjki, radarka, mikrofonika oraz komputerka z przepastną pamięcią policyjną. Jak już raz wjadą w krzaczki, to nie dadzą rady później z nich wyjechać bez doładowanka z innego policyjnego autka, he he. No i druga sprawa, panowie policjanci będą musieli się nieco podciągnąć w obsłudze tylu zabaweczek. Elita...

no to juz niedlugo odwiedzicie serwis :D

moja zabawka rozpedza sie w 3sek do 100 i moze jezdzic po polach a tam alfa nie pojedzie :

to sa te alfy co pisali na onecie , że im koła odpadały :) wiec pewnie bedzie ciekawi jak w czasie pościgu odpadna im kola :)

Samo auto to nie wszystko, jeszcze trzeba do niego rozsadnego policjanta za kierownicą, a o to może być trudno.

Świetnie. Teraz mogą dogonić gnające po Maciejowej tiry - dziś jeden z tirowców mało nie staranował auta, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. $0 to oni nie przestrzegają.

Największym bezsensem tego auta jest silnik benzynowy! Przy takich przebiegach jakie będą robić tym autem nadaje się tylko diesel... Ale cóż, nikt nie myśli przy wybieraniu ofert przetargowych swoim portfelem tylko portfelem podatników.

Przecież na benzynę nie ma :pinch: a jeśli idzie i disa in to stojąc będzie się ślicznie w krzakach prezentować

Ale widać że mają radyjko Motoroli tak samo jak ja telefon.

Coraz wiekszy pada strach na obywateli.Panstwo staje sie naszym ciaglym przesladowca.Obawiam sie coraz bardziej tego kontrolno-nakazowego organizmu.System zostal juz tak skonstruowany,ze tak naprawde ni wiadomo co jeszcze obywatel moze zrobic ,aby nie zlamac jakiegos tam przepisu.Strach wychodzic z domu

Będzie się dużo mandatów sypać, bo przecie na benzynę trzeba jakoś zarobić, a na stacjach już 5,22 widnieje, więc tanio nie będzie, a w mieście Alfa pewnie nie będzie sobie żałować napoju.

Osiągi nie powalają na kolana. Dzisiaj widziłem ich w Mysłakowicach. Zeby nim pojeździć musieli rano wystawić fotoradar w Kaczorowie :)

To auto pali w cyklu miejskim 12-13 litrów według testów dziennikarskich, w trasie wyjdzie 8-9 litrów a w mieszanym 10-11 litrów benzyny. Silnik w budowie podobny do diesla (turbosprężarka, bezpośredni wtrysk) ale jest droższy w zakupie... Diesel będzie palił mniej. Wersja z dieslem tańsza u dealera o tysiąc złotych, do tego pali mniej paliwa czyli koszty eksploatacji będą mniejsze a osiągi te same bądź lepsze. To czemu nie zakupili diesla JTDM 170 KM?