To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kibicuj i pomagaj!

Kibicuj i pomagaj!

W najbliższa niedzielę, 11 lutego, w hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jelniej Górze odbędzie się Charytatywny Turniej Piłkarski pod hasłem „Gramy dla Bartka i Marcela”, organizatorami są KS Karkonosze i Lechia Piechowice. Jego celem jest zebranie środków na leczenie dwóch chłopców walczących z chorobami nowotworowymi. Na boisku zmierzą się najmłodsi adepci piłki nożnej z Jeleniej Góry,Jeżowa Sudeckiego, Piechowic, Janowic Wielkich, Szklarskiej Poręby,Jawora, Bolesławca, Gryfowa Śląskiego, Wałbrzycha. Sportowym emocjom towarzyszyć będzie loteria fantowa i aukcje cennych pamiątek. Początek o godz. 9.00.

Wszystko po to wspomóc dwoje dzieci.
Bartek to 10-letni piechowiczanin, który choruje na mięsaka Ewinga, złośliwy nowotwór kości. Chłopiec uwielbia jeździć na rowerze i biegać na nartach, a wciąż nie ma pewności, że będzie mógł dalej uprawiać sport i normalnie żyć.
Marcel jest 7-latkiem z Jeleniej Góry, który od września miał rozpocząć naukę w SP 8, ale zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór lewego oczka, siatkówczaka. Chłopczyk marzy by chodzić do szkoły, jak inni jego koledzy i koleżanki.
- Pragniemy uzbierać dla nich jak największą ilość pieniędzy. Podczas turnieju odbędą się loterie fantowe, licytacje gadżetów sportowych. Naszą akcję wsparło wiele gwiazd sportu m.in. Piotr Zieliński, Agata Tarczyńska, Paweł Zieliński czy zespoły takie jak Legia Warszawa, Pogoń Szczecin i wielu innych, których nie jesteśmy w stanie wymienić. Pomoc dociera z różnych stron – informują organizatorzy wydarzenia, zapraszając do udziału w szlachetnej zabawie!  

Komentarze (1)

Brawo Karkonosze! Jedyny klub w mieście, który organizuje takie akcje. Reszta bierze dotacje i w d... ma wszystkich i wszystko. Od siebie nic nie dają. Jeżyce raz brawo ludzie z Karkonoszy! Co na to "ekstraklasa"?