To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonoscy mistrzowie sanek z Olimpiady Młodzieży

Karkonoscy mistrzowie sanek z Olimpiady Młodzieży

W dniach 21 – 24 lutego na torze lodowym na Górze Parkowej w Krynicy odbyły się zawody w saneczkarstwie lodowym w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych „Małopolska 2019”. Łącznie czternaście medali, w tym cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych zdobyli reprezentanci MKS Karkonosze – Sporty Zimowe Jelenia Góra i KS Śnieżka Karpacz. 

Dzięki karkonoskim zawodnikom i zawodniczkom Dolny Śląsk wygrał klasyfikację województw (190 pkt.). W punktacji klubów po raz siódmy z rzędu dominowali w Polsce saneczkarze z MKS Karkonosze - SZ JG (174,25 pkt.).

W konkurencjach jedynek, dwójek i drużynowej juniorów i juniorów młodszych w kategoriach chłopców i dziewcząt na trzech stopniach podium stanęli: Kacper Tarnawski, Anna i Weronika Bryk, Patrycja, Mateusz i Jakub Karaś, Jędrzej Poniatowski, Stanisław Bielawski, Patryk Niebieski - Pomasiewicz, Krzysztof Schulc, Dominik Houhoud i Arkadiusz Dybalski (wszyscy MKS Karkonosze – SZ) i Nadia Chodorek (Śnieżka).

Trenerami wymienionych medalistów OOM są Przemysław Pochłód i Tomasz Koćmierowski (SMS Karpacz) oraz Robert Dobrowolski, Sylwester Poniatowski, Monika Pawlak – Warzybok i Marta Pochłód (wszyscy MKS Karkonosze – SZ JG). 

-1-.jpg
-2-.jpg
-3-.jpg
-4-.jpg
-5-.jpg
-6-.jpg
-7-.jpg
-8-.jpg
-9-.jpg
-10-.jpg