To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kamil Wieliczko dyrektorem Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

Kamil Wieliczko dyrektorem Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

Z piłką nożną jest związany od kilkudziesięciu lat. Przez dziesięć lat był cenionym sędzią, prowadził mecze czwartoligowe, klasy okręgowej i Pucharu Polski. Od początku maja 2018 roku zatrudniony na stanowisku kierownika biura Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze. Odpowiadał za pracę biura, koordynował rozgrywki seniorskie w regionie.

W marcu 2020 roku Kamil Wieliczko został nowym dyrektorem biura Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu. Zastąpił Iwonę Kobierecką.

Pani dyrektor bardzo dziękuję za współpracę w trudnym okresie przekształceń organizacyjnych w dolnośląskim futbolu. Przed Kamilem dużo pracy w celu podniesienia Podokręgu Jelenia Góra na wyższy poziom – powiedział prezes DZPN Andrzej Padewski.

Nowy dyrektor zebrał już sporo gratulacji i życzeń powodzenia na odpowiedzialnej funkcji. W internecie kibice i działacze lokalnej piłki nożnej piszą, że Kamil Wieliczko to wreszcie właściwa osoba do sportowego „rządzenia”. Decyzję o jego nominacji uznano za bardzo trafną. 

„Pan Kamil jest człowiekiem zdyscyplinowanym i uczciwym. Na pewno będzie ład i porządek. Kluby będą miały w nim wsparcie i pomoc. To mega gość, przede wszystkim pomocny i chętny do współpracy”. „Zawsze można było na pana liczyć. Mamy nadzieję, że nadal tak będzie”. „Pan Wieliczko na ten awans zasłużył. Zawsze pomagał rozwiązać różne problemy, nawet w swoim wolnym czasie. Klub z Węglińca dziękuje za dotychczasową pomoc i merytoryczne porady”.