To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Każdy wygra te wybory

Każdy wygra te wybory

Marcin Zawiła prowadzi w sondażach i wygra wybory – tak twierdzą działacze Platformy Obywatelskiej. Koledzy ze środowiska obecnego prezydenta od kilku dni chwalą się sondażem, wg którego to Marek Obrębalski bije innych rywali. W ogóle każdy z pięciu sztabów jest przekonany, że ich kandydat wygra.

Marek Obrębalski ma poparcie na poziomie ponad 30 procent, za Marcinem Zawiłą jest o ok. 10 procent badanych mniej. Potem pozostali kandydaci: łeb w łeb idą Sylwester Urbański i Marzena Machałek. Mają po ponad 11% a kandydat SLD wyprzedza posłankę PiS-u o jedną dziesiątą punktu procentowego. Na szarym końcu Robert Prystrom. Tyle, że to wyniki przedstawiane przez grupę popierającą obecnego prezydenta. To też na zlecenie tej grupy przeprowadzono ów sondaż.

- Ciekawe, bo wg naszych danych wygra Marcin Zawiła – mówi z kolei Hubert Papaj, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.
Platforma oficjalnych danych nie ma, ale posiada wyniki badań z lipca. Z nich wynika, że – owszem – Obrębalski jest najbardziej rozpoznawalny w mieście – ale nie przekłada się to na głosy. - Ci sami ankietowani orzekli, że Marcin Zawiła wygrywa w drugiej turze z każdym – mówi.

Dodaje, że dane będą rosły, gdyż kiedy robiono sondaż, Zawiła nie był jeszcze oficjalnie kandydatem na prezydenta. Teraz w mieście wiszą już wielkie banery z wizerunkiem obecnego posła i „pracują” na jego wynik.

Dobrego nastroju nie tracą pozostali. - Przeprowadzaliśmy badania, szczegółów nie podam, ale nasz kandydat ma spore szanse na wejście do drugiej tury – zdradziła szefowa SLD Grażyna Malczuk. - Dopiero rozpoczyna kampanię i jest bardziej rozpoznawalny od posłanki Marzeny Machałek.

O sukcesie jest też przekonane Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatka tej partii Marzena Machałek jest wg nich druga a w finałowej rozgrywce ma zmierzyć się z Markiem Obrębalskim. PiS jednak szczegółowe badania chce zlecić dopiero w listopadzie.

Robert Prystrom przyznaje, że nie zlecał badań, ale jest przekonany, że to on wygra i to w pierwszej turze. Skąd to wie? - Spotykam się z mieszkańcami, rozmawiam z nimi – odpowiada.

Rodzi się pytanie: skoro każdy z sondaży mówi coś innego i każdy faworyzuje kandydata partii, która zleca badanie, to po co je robić? Dla poprawy ducha walki w partii? Uspokojenia własnego sumienia? Pytani przez nas rozmówcy są jednak przekonani, że ich badania są solidne i rzetelne i w pełni oddają rzeczywistość. Wniosek więc jest taki, że z pięciu kandydatów czterech spotka się w drugiej turze a jeden wygra wybory w pierwszej. Humory dopisują a jak będzie naprawdę – życie pokaże.

Komentarze (20)

Mam nadzieję, że wygra p. Marcin Zawiła. Jest mądrym czowiekiem, który organizując przed laty Euroregion Nysa , czy też budując Księżnicę Karkonoską udowodnił że umie osiągać cele. "Jelenia Górą" do fajne, dowcipne hasło.
Przeciwieństwem są panowie Obrębalski (skończony nudziarz co wiedzą wszyscy jego studenci) oraz Prystrom - jego hasło " Bo ko**** Jelenią Górę" jest poprostu infantylne - godne przeszkolaka, a nie kandydata prezydenta miasta.

Ta "Jelenia GÓRĄ" to faktycznie dowcipne hasło, o ile kandydat Zawiła chciałby kandydować na wójta gminy Jelenia, a może to miało być "Jelenie GÓRĄ". Tak, czy siak ja wolę nie ryzykować. O Euroregionie Nysa, poza nazwą i wiedzą, że coś takiego faktycznie istnieje nie wiadomo zbyt wiele, natomiast jeżeli Książnica Karkonoska ma być wyznacznikiem możliwości działania i aktywności tego pana, to może lepiej niech on zostanie jakimś szefem dróg powiatowych... Tego rodzaju efekty jego pracy faktycznie przekładają się bowiem na postępy w modernizacji lokalnych dróg... Koleś od lat jest etatowym pierdzistołkiem i tylko zmienia kolory i ewentualnie rozmiar wąsa, ale kompletnie nic nie robi dla nas mieszkańców (ups sorki, ostatnio dostałem od niego zaproszenie na nk, pewnie w ramach jego podrygów przedwyborczych)

Obrebalski jest nudny w wypowiedziach, nie da się ukryć, w sumie może nawet nie nudny, po prostu zwyczajny, Zawiła jest bardziej kontaktowy, ma też jak słusznie zauważyłeś pomysłowe hasło. Jednak zapominasz, że nie wybieramy gościa do teleturnieju a prezydenta, a ten musi umieć coś więcej. Nie da się ukryć, że Obrębalski ma więcej zasług, przez te kilka lat zrobił chyba więcej dla Jeleniej niż wszyscy poprzednicy razem wzięci, oczywiście bez kasy z UE nic by się nie udało ale ta kasa sama z nieba nie spadała. Grzybek, obwodnica, orliki, boiska, zespół basenów - Termy Cieplickie, park zdrojowy i jeszcze kupa innych rzeczy(szkoły, termomodernizacje, rewitalizacje, kanał Młynówka, monitoring itp.) oraz najważniejsze sklepy, co by złego nie mówić to Castorama, Pasaż Grodzki, Galeria Centrum(podobno będzie tam dyskoteka!), Focus Mall.. dużo tego i dobrze. Pozdrawiam :)

Zawiła jako poseł nic naprawdę istotnego nie załatwił dla regionu. W kluczowej kwestii poprawy dojazdu do Kotliny Jeleniogórskiej niczym się nie wykazał; podpiął się jedynie 2 lata temu pod dawno planowaną przebudowę DK3 w Kaczorowie ogłaszając to jako swój sukces. Tymczasem obwodnica Bolkowa - przesunięta z 2009 na 2013 rok (jak dobrze pójdzie), obwodnice Pasiecznika, Biedrzychowic - w ogóle nie wiadomo kiedy. Za takimi sprawami trzeba w Warszawie biegać, ale widocznie chęci albo pary zabrakło. To, że dokończył projekt Książnicy Karkonoskiej -rozpoczęty przez Kusiaka i poprzedniego dyrektora Łokaja, to niby ma być sukces? Facet skacze z prezydenta na posła, z posła na radnego sejmiku, z radnego na posła, itd... wyszło mu, że w 2010 w tej karuzeli znowu pora na prezia JG? Kiwnął choć palcem, jak w Jeleniej likwidowano ostatnio WKU albo wydział gospodarczy sądu? Zrobił coś dla wyodrębnienia jeleniogórskiego okręgu wyborczego i odseparowania się od Legnicy, dzięki czemu mielibysmy więcej swoich posłów? ...To sympatyczny i medialny gość, i jako sympatyczny i medialny gość niech się zgłosi do Tańca z Gwiazdami, a nie na prezydenta JG.

Pan Obrębalski chwali się różnymi sukcesami ale bądźmy szczerzy on przecinał wstęgi i spijał śmietankę z pracy innych. Pan Obrębalski to człowiek konfliktu pozbawiony zdolności interpersonalnych. I tak na prawdę to nic nie zrobił !!!!
Poza tym zwykłych ludzi nie interesuje co zrobił dla miasta tylko co ma zamiar zrobić !!!!! A tu cisza, czyżby brak pomysłów????

Czytając komantarze można wyciągnąć prosty wniosek, że wszyscy są źli tzn. Kusiak zły, Zawiła zły, Obrębalski zły itd,itp. Tylko jak ma rządzić Prezydent jak w radzie ma przegląd tygodnia od lewa do prawa.Wybierzmy przedstawicieli jednej obcji na stanowiska decyzyjne w sejmikach, radach itd. a po upływie kadencji rozliczmy jako wyborcy jak było dobrze nich rządzą dalej a jak źle wyzerowac z polityki dokumentnie.

To oczywiste, że wygra Pan Obrębalski. Wiele zrobił dla Jeleniej Góry, ludzie to widzą i doceniają! To NAJLEPSZY kandydat na Prezydenta!

A ja i tak zagłosuję na M. Obrębalskiego:)

OBRĘBALSKI GÓRA !!!!!! :whistle:

Ja również sądzę, że powinien wygrać pan Zawiła, gdyż nie oszukujmy się, zawsze potrafi się dobrze wyrazić w mediach jednocześnie czyniąc to co do niego należy.

Sondaże są jedynie wyznacznikiem rozpoznawalności.Rozsądny wyborca zada sobie pytanie kto ma największe doświadczenie w zarządzaniu i tu muszę stwierdzić,że Sylwester Urbański.Człowiek do roboty a nie gadania.Obrębalski z niechęcią mówi o partyjniactwie wielokrotnie startując do wyborów z ramienia partyjnego,Zawiła i Machałek nie wiedzą gdzie ich miejsce w sejmie czy na ulicy.Drugi raz wyborcy nie dadzą się oszukać.Jeleniogórzanie to świadomi wyborcy.Papką medialną nie dadzą sobie zamydlić oczu.Jelenia potrzebuje dobrego gospodarza.SYLWESTER głosujemy na ciebie.

Jeśli Zawiła potrafił zrobić ze 'zwykłej' bibloteki, mistrzostwo świata , to może zrobi coś z tym pod***dającym miastem???

Największy sukces Zawiły to załatwienie posady dla swojej wybranki seca w muzeum w Jeleniej Górze.Budowanie Księznicy za pieniądze unijne to żadna sztuka.Euroregin to nic nieznacząca instytucja dla perzecietnego Kowalskiego.Kowalskiemu potrzeba pracy,mieszkania i lepszego zycia.

Nic nie mam do pani Marzeny Machałek ale głosując na nią to tak jakby się głosowało na mgra inż. Ireneusza Łojka - podobno szefa struktur miejskich PIS. Dlaczego szef PIS w JG nie chce kandydować na prezydenta. Podobno ma tak wielki autorytet. Zachowuje sie jak taki lisek chytrusek czy sroczka cwaniaczka i kalkuluje sobie, że pani Machałek by wygrała to może by jakieś korytko mu przypadło.Poza tym pan niech się zdecyduje w jakiej jest partii. Gdy jeszcze prezesem KRUS był Roman Kwaśnicki (PSL) był gotowy zrobić dla niego wszystko. Gdy rządził PIS udało mu się zostać dyrektorem w ustawionym konkursie w CRR KRUS w Szklarskiej Porębie (był nawet złożony w tej sprawie donos do prokuratury i odbyły się przesłuchania)i gdy doszło do władzy PO w koalicji z PSL zrezygnował z funkcji dyrektora bo tak mu kazał Kwaśnicki. Był i jest jeszcze (może już niedługo) radnym miejski i tak naprawdę jego odwołanie zależało o Rady Miasta JG a raczej od ich opinii a On poszedł na układ i zrezygnował. Z Kwaśnickim spotykał sie po knajpach. Mam zdjęcia jak siedzi w knajpie i paczy w oczka Kwaśnickiemu i może przekażę je konkurencji politycznej, z bólem to zrobię bo jestem sympatykiem PIS a takich cwaniaków trzeba wykluczy z życia politycznego. Poza tym tak naprawdę czarnym koniem tych zawodów jest Robert Prystrom. ROBERT na fotel prezydenta!!!!

To niech przeciętny kowalski zacznie coś robic w tym kierunku a nie ma pretensje do władz, bo zalatwienie pieniedzy unijnych tez wymaga umiejetnosci i wiele czasochłonnej pracy. (wcale nie jestem za Panem Zawiłą, bardziej za M. Obrębalskim)

"Jelenia GÓRĄ" wobec czego i kogo? Jeśli górą nad Wrocławiem, to akceptuję, bo ambitne. Jeśli górą nad Jeżowem, Podgórzynem, czy Starą Kamienicą - to śmieszne.

Ja zagłosuje na p.Robertem Prystroma,który nie będąc prezydentem już pomagał innym i jako jedyny z kandydatów odwiedził wiele dzielnic,które potrzebowały pomocy np. Grota Roweckiego!!!

Ja zagłosuje na p.Robertem Prystroma,który nie będąc prezydentem już pomagał innym i jako jedyny z kandydatów odwiedził wiele dzielnic,które potrzebowały pomocy np. Grota Roweckiego!!!