To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kąpią się nielegalnie

Kąpią się nielegalnie

Wody termalne już przyciągają do Cieplic miłośników kąpieli. I to dosłownie: mimo kilkustopniowych mrozów ludzie pluskają się w nieckach w Parku Zdrojowym. - To niebezpieczne, tam nie wolno wchodzić – apeluje straż miejska.

Od jakiegoś czasu do niecek upuszczana jest woda termalna z pobliskich odwiertów. To podziałało jak lep na ludzi. Nic sobie nie robią z tego, że po Parku Zdrojowym nie wolno chodzić oraz że na dworze jest mróz.

- Ciepła – mówili nastolatkowie, których zastaliśmy przy niecce. Co prawda moczyli tylko ręce, ale nie chcieli się przedstawić ani tym bardziej fotografować.
- Próbujemy interweniować, ale to walka z wiatrakami, ludzie ciągle wracają – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Kiedyś podczas patrolu z policjantem zastaliśmy tam osiem osób, moczyły nogi po kolana.

Skończyło się na pouczeniach. Jak mówi Wilimek, to nie jedyny problem. - Otrzymujemy sygnały, że bezdomni zrobili sobie tam łaźnię i najzwyczajniej myją się – przyznaje.

Artur Wilimek mówi, że kąpiel w nieckach może być niebezpieczna. - Co jakiś czas z rury doprowadzającej wypływa woda prosto z odwiertu. Ona ma temperaturę 80-90 stopni Celsjusza. Jeśli ktoś znajdzie się w pobliżu, nie zdążyć uciec, poparzy się – mówi. - Dlatego apelujemy do ludzi, by nie chodzili tam i pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody.

Sprawą obiecała zająć się zastępczyni prezydenta Zofia Czernow. Miasto jest inwestorem przy rewitalizacji parku. - Pierwsze słyszę, że ludzie się tam kąpią – mówi. - Jeszcze dzisiaj (rozmawialiśmy w poniedziałek) zainterweniuję u wykonawcy, by poprawiono płot i żeby nikt się tam nie kręcił. Było nie było, to jest plac budowy.
.

 
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie
Kąpią się nielegalnie

Komentarze (5)

A KTO TO,CZY CO TO TO czernow.Ma kwalifikacje w tym temacie.

Stały posterunek trzeba wystawić. I po problemie.

ma,ma,ma!!!!!!!,aaaaaaaaaa!!!!!! chyba MA!!!!!! Czernow?????, Czernow?,?????? aaaaaaaaa!!!!! Czernow? kojarzę !! Zamek-Wolności ul. , układy, układziki, układki!!! NIE NIE ZNAM !!!!! I nie chcę znać!!!! A posterunek to tylko w majtkach!!!!!!!!, bo się poparzą , usmażą, i inne ąąąąąąą!!!!

“Brodzik-Deptak Kowalskiego” (Nazwisko pierwszego zarzadcy Cieplickiego parku.”

Deptak jak każdy inny do brodzenia w cieplej bierzącej wodzie zródlanej , poziom po kostki, idziesz z rodziną z przyjaciółmi możesz usiąść na ławce i pogadać o czymś i o niczym, siedząc moczyć swoje stopy lub surfując w darmowym internecie “HotSpot”obcując z naturą na Cieplickim polu.

Uwaga: Aby podgonić wolno brodzących zarządca (DK) wpuszcza wrzątek (gorącą wodę) C plus90stopni, nawet zima nie zamarzniesz a za drobną oplatą doladujesz swoj życiowy akumulator, nie ruszaj sie z Cieplic to tutaj jest Twoje gniazdko do ładowarki życia.
1. Deptak (DK) przebiegający wzdluż muru 100–200m, szerokosc dwoch siezek rowerowych 6m przy wejściu i wyjściu parkomaty z kodem na przechowanie obuwia(schowek w ławce) ogrzewane ławki,po środku z przejściem dla idących w przeciwnych kierunkach spacerowiczów (na parkanie oświetlona laserowo galeria, światla) gabloty LED dotyczące tematyki parku,Cieplic do wynajecia relkamy obiekt monitorowany itp).
2. Deptak ( DK) okrągły lub prostokątny wielkosci polowy boiska pilkarskiego coś w rodzaju piaskownicy wypelniony bieżąca ciepłą woda Ciepliczanka no i ogrzewane siedzenia nawet w zimie.
3. Deptak (DK) równoległy do wejścia na waly za mostkiem kolo Domku Norweskiego wzduz istniejącej ścieżki do widocznej ruiny przed TAMA, można by ożywić ten obiekt – Kawiarnia, Dyskoteka …..
Masz lepszy pomysl to wprowadzaj go w życie swoje marzenia ?
Kandydat i społeczny marzyciel “Uzdrowisko Cieplice”
Szukam ludzi dobrej woli ktorzy i tak zaglosuja jak zechą.

JozefPerwenis