Juniorki młodsze KPR MOS w półfinale MP

Podopieczne trenerki Marty Oreszczuk z powodzeniem rywalizowały w Gnieźnie w ćwierćfinałowych zawodach mistrzostw Polski (roczniki 1996/1997 i młodsze). W pierwszym meczu szczypiornistki z Jeleniej Góry rozgromiły MUKS Lider Świebodzin 52:15.

W drugiej potyczce z faworytkami turnieju z MKS MOS Gniezno od samego początku do końcowych minut trwała zacięta walka o każdą piłkę i zdobytą bramkę. Oba zespoły nie ustrzegły się błędów i fauli. Przed ostatnim gwizdkiem nieznaczna przewaga gospodyń zaczęła maleć. Zespół KPR MOS doznał porażki 20:22 (11:12). W trzecim dniu jeleniogórzanki rozegrały pojedynek w AZS KU Politechnika Koszalińska decydujący o drugim premiowanym awansem miejscu. Do przerwy wygrywały 14:9, potem znów pokazały dużą klasę i mecz zakończyły wysokim wynikiem 29:19.

W całym turnieju bramki dla młodszego rocznikowo KPR MOS zdobyły Barbara Barczyńska i Anna Herbut po 19, Aleksandra Oreszczuk 15, Sylwia Jasińska 12, Paulina Stachowicz 10, Julia Winogrodzka i Angelika Kurzynoga po 6 oraz Paulina Liebersbach i Weronika Wolnik po 3, Daria Dymek i Paulina Polańska po 2, Zuzanna Kulas 1. Bramkarki Sara Michalewicz i Marcelina Ścigała.

W narodowej reprezentacji Polski juniorek (trener Harald Tłuczykont), z powodzeniem występują rozgrywająca Ola Oreszczuk i skrzydłowa Ania Herbut. Do wojewódzkiej kadry juniorek należy Zuzia Kulas.

Szesnaście najlepszych w kraju drużyn klubowych juniorek młodszych zagra w czterech turniejach półfinałowych. Zawody w dniach 3 – 5 maja br. zorganizują MKS Zagłębie Lubin, UKS Varsovia Warszawa, MKS MOS Gniezno i MTS Kwidzyń. W tym ostatnim, odległym od Jeleniej Góry o 540 kilometrów mieście o czołową ósemkę MP powalczą dziewczęta z KPR MOS. Kolejno ich rywalkami będą piłkarki z ekip AZS PWSZ Jutrzenka Płock, MTS Kwidzyń i