To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Juniorki KPR-u MOS zagrają w mistrzostwach Polski

Mistrzynie Dolnego Śląska z KPR MOS chcą awansu do kolejnej fazy MP

W najbliższy weekend w ośmiu grupach młode szczypiornistki powalczą w 1/16 finału krajowego czempionatu. Jeden z trzydniowych turniejów w dniach 26 – 28 stycznia zorganizuje jeleniogórski klub. Do 1/8 finału MP awansują dwa zespoły z każdej grupy. 

W hali Parku Sportowego „Złotnicza” zaplanowano trzy mecze. Piłkarki ręczne KPR MOS, które z pokaźną przewagą siedmiu punktów (bramki 205:162), wygrały Dolnośląską Ligę Juniorek i zdobyły mistrzowski tytuł, zagrają z mocnymi sportowo drużynami ze Szczecina i Tychów.

W piątek (26 stycznia) o godzinie 16, podopieczne trenerki Dili Samadovej spotkają się z ekipą MOSM Tychy. Dzień później o godzinie 11, mecz MKS Kusy Szczecin z MOSM Tychy. W niedzielę, 28 stycznia o godzinie 10, kibice KPR MOS obejrzą potyczkę jeleniogórzanek z MKS Kusy Szczecin. Sędzią głównym turnieju wybrano Andrzeja Jaworskiego. Mecze poprowadzą Rafał Jendraszak i Jacek Świdwa.

Skład KPR MOS: bramkarki Natalia Filończuk i Marlena Grabarczyk, zawodniczki z pola: Marika Klimaszewska, Wiktoria Drozdowska, Nikola Basta, Weronika Wojtas, Zuzanna Dubiel, Julia Kruszewska, Zuzanna Rutkowska, Aleksandry: Delost i Białorusinka z SMS Karpacz Shemetava, Katarzyna Juźwik. Bardzo odczuwalny może być brak czterech kontuzjowanych szczypiornistek. Nie zagrają bramkostrzelne zawodniczki: rozgrywająca Agata Skowrońska i skrzydłowa Magdalena Starczyk (jest po operacji lewego barku), Ornella Jabłońska (uraz nadgarstka) i rozgrywająca Katarzyna Walacik (skręciła kostkę na środowym treningu).

Mimo osłabienia juniorki KPR MOS deklarują twardą walkę do końcowej syreny w obu meczach o pierwsze miejsce. Jest ono premiowane przyznaniem organizacji turnieju 1/8 finału MP w dniach 9 - 11 lutego. Warto przypomnieć, że w obecnym składzie dwa lata temu jeleniogórskie piłkarki wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski juniorek młodszych. 

Komentarze (1)

Trzymam kciuki