To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jelfa sprzedana koncernowi z Kanady

Jelfa sprzedana koncernowi z Kanady

Koncern Valeant Pharmaceuticals International kupił za 314 milionów euro litewskiego AB Sanitasa, którego częścią jest jeleniogórska Jelfa. Oficjalną informację na ten temat Valeant podał dziś rano. Celem zakupu jest rozszerzenie działalności w Europie. Główna siedziba Valeanta znajduje się w Ontario w Kanadzie.

.

Komentarze (17)

A, będąca w reanimacji, przystawka PiS-partii, widocznie dobrze zabezpieczyła swoje interesy skoro nie było żadnych protestów.

:P

I bardzo dobrze!Wszystko sprzedać i zniszczyć.

dajcie spokoj! mamy wyjechac wszyscy? ja nie chce! ja chce zyc u siebie w kraju!!! a nie w ciapatowie!!!!

Wreszcie świetna informacja! Jelfa przeszła z rąk szemranych Litwinów (za którymi nie wiadomo kto stał) w ręce Kanadyjczyków. Właścicielem została firma branżowa, a to bardzo dobrze rokuje. Ludzie, zamiast bredzić, zainteresujcie się sprawą!

nareszcie bedziemy miec syrop klonowy w rozsądnej cenie

To bardzo dobra informacja. Valeant to bardzo poważny inwestor z branży farmaceutycznej liczący się w świecie.

jelfa już dawno nie była nasza, więc nie płacz

mam tylko nadzieję,że ta firma nie zamknie tego zakładu,bo wtedy wiele osób zasili szeregi bezrobotnych

Wszystko co było zakładami ludu robotniczego sprzedano, rozkradziono. Czy jest w Jeleniej Górze jakiś polski zakład pracy ?

MPGK

Za to Platforma zlikwidowała 100 miejsc pacy w Aniluxie. Widocznie ani Sawicka ani Sobiesiak nie byli zainteresowani..

Następny znawca AniluxuPlatforma zlikwidowała 100 miejsc pracy-kochany człowieczku jak chcesz podyskutować na teamt branży włokienniczej to najpierw odrób domowe zadanie polegające na "zgłebieniu" tematu w obszarze dawnego woj.jeleniogórskiego a potem wypowiadaj sie merytorycznie bo to,tu... to jakieś pitu,pitu,pisu,pisu.

Jest. Zakład pogrzebowy.

lil: za litwinami wiadomo kto stal, stal pis i pan minister andrzej mikosza (wpisz w google "mikosza jelfa") a wyzej nad nim stali znani blizniacy... a prywatyzacja jelfy byla transakcja wiazana, my im jelfe oni nam mozejki, w obu przypadkach oczywiscie pis dal du....

i teraz nie ma oxycortu "a", to był bardzo dobry lek :(